Majątek Lewandowskiego – ile wynosi w 2024 roku i co w nim się zawiera?

Robert Lewandowski to zdecydowanie najlepszy piłkarz w naszym kraju, któremu udało się osiągnąć niebywały, światowy sukces. A jak wiadomo, za sukcesami w tej dziedzinie sportu idą wielkie pieniądze. Nic więc dziwnego, że Lewy należy do grona osób majętnych. Z tego właśnie powodu wielu kibiców zadaje sobie pytanie ile tak naprawdę wynosi majątek Lewandowskiego i co wchodzi w jego skład. Wiedząc o tym postanowiliśmy to sprawdzić. Zobacz co udało nam się ustalić. 

Kariera Roberta Lewandowskiego – co warto wiedzieć?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy świata, który ma na swoim koncie wiele sukcesów i rekordów. Zaczynał jako nastolatek w Legii Warszawa, skąd trafił do Lecha Poznań, gdzie zdobył mistrzostwo Polski i został królem strzelców Ekstraklasy. W 2010 roku przeniósł się do Borussii Dortmund, gdzie pod wodzą Jurgena Kloppa wywalczył dwa tytuły mistrza Niemiec, Puchar Niemiec i dotarł do finału Ligi Mistrzów.

W 2014 roku Lewandowski przeszedł do Bayernu Monachium, gdzie stał się legendą klubu i liderem drużyny. Z Bayernem zdobył dziewięć razy z rzędu mistrzostwo Niemiec, sześć razy Puchar Niemiec, dwa razy Superpuchar Europy, dwa razy Klubowe Mistrzostwo Świata i raz Ligę Mistrzów. W sezonie 2019/2020 Lewandowski ustanowił rekord 55 goli w 47 meczach we wszystkich rozgrywkach i został wybrany najlepszym piłkarzem świata przez FIFA. W sezonie 2020/2021 pobił rekord Gerda Muellera, strzelając 41 goli w 29 meczach Bundesligi. Lewandowski jest również kapitanem i najskuteczniejszym strzelcem reprezentacji Polski, z którą wystąpił na trzech mistrzostwach Europy i jednych mistrzostwach świata.

Ile aktualnie zarabia Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski to nie tylko jeden z najlepszych piłkarzy świata, ale również jeden z doskonale zarabiających. Obecnie Robert Lewandowski gra w FC Barcelonie. W sieci możemy znaleźć informacje mówiące o tym, że w klubie tym polski napastnik zarabia imponujące 34 miliony dolarów rocznie. W przeliczeniu na złotówki są to zarobki rzędu 146,2 miliona złotych. Trzeba przyznać, że jest to imponująca kwota. Niemniej jednak nie jest to jedyne źródło dochodu Roberta Lewandowskiego. Odnosi on bowiem również korzyści z:

  • współprac reklamowych z markami takimi jak Huawei, HBO czy Totalizator Sportowy, 
  • prowadzenia domu mediowego RL Media i agencji marketingowej Stor9_,
  • posiadania udziałów w spółkach takich jak: RL Management i w firmie LS Investments.

Ponadto Lewandowski jest także wspólnikiem w PDC Industrial Center 218 budującej hale magazynowe oraz posiada własną restaurację Nine’s.

Co wiemy o majątku Roberta Lewandowskiego?

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli tego, ile rzeczywiście wynosi majątek Lewandowskiego. W ustaleniu jego wysokości pomóc może nam ranking magazynu “Wprost”. Według tego rankingu majątek Roberta i Anny Lewandowskich wynosi ok. 679 mln zł. To o 9 procent więcej niż w roku poprzednim. Daje im to 93 miejsce na liście 100 najbogatszych osób w naszym kraju. Majątek Roberta Lewandowskiego obejmuje liczne nieruchomości w tym pięć pięknych domów w Monachium, Madrycie, Warszawie, Londynie i w Gdańsku. Lewandowski posiada również drogie samochody, wśród których wymienić możemy: Audi R8 czy Land Rovera. 

W co Lewandowski inwestuje swoje pieniądze?

Robert Lewandowski należy do grona osób, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kariera piłkarza nie trwa wiecznie, dlatego też stara się pomnażać swój majątek podejmując liczne inwestycje, które często okazują się być strzałem w dziesiątkę.

Lewandowski i jego żona Anna inwestują także w liczne biznesy, wśród których wymienić możemy nie tylko marki własne oraz wspomniany wyżej dom mediowy i agencję reklamową ale również udziały w firmie zajmującej się fotowoltaiką i spółce produkującą preparaty dla rolnictwa i ogrodnictwa.  Robert Lewandowski nie obawa się także inwestować swoich pieniędzy w start upy, czyli innowacyjne projekty technologiczne. 

Lewandowski a działalność charytatywna

Wiele osób, które dowiadują się ile wynosi majątek Lewandowskiego oraz na jakie zarobki może liczyć zastanawia się, czy przeznacza on swoje pieniądze wyłącznie na siebie i rodzinę czy też jest osobą aktywnie działającą charytatywnie. Okazuje się, że Lewy nie ma problemu w wykorzystywaniu swojego wizerunku oraz pieniędzy by pomóc innym. 

Jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF od 2014 roku i wspiera różne kampanie tej organizacji. Wśród nich wymienić możemy kampanię “Głos Dzieci”, wspierał również aktywnie działania prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Lewandowski i jego żona Anna pokazali także, że są osobami odpowiedzialnymi społecznie. Po wybuchu pandemii koronawirusa przekazali aż 1 milion euro na walkę z wirusem. 

Podsumowując, talent Lewandowskiego pozwolił mu osiągnąć sukces nie tylko sportowy ale również finansowy. Mimo, że znajduje się na 93 pozycji listy stu najbogatszych Polaków w naszym kraju jest osobą, która nie musi martwić się o przyszłość. Liczne inwestycje, które podejmuje sprawiają, że jego majątek wciąż się powiększa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *