Majątek Ronaldo – ile wynosi w 2024 roku i co w nim się zawiera?

Cristiano Ronaldo należy do grona najbardziej utalentowanych ale i najlepiej zarabiających piłkarzy. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się ile zarabia i jak wygląda jego majątek. Przez lata swojej kariery piłkarskiej udało mu się zdobyć naprawdę pokaźną fortunę. Jak wygląda ona obecnie? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Cristiano Ronaldo – krótka historia sukcesu

Cristiano Ronaldo to portugalski piłkarz, który urodził się 5 lutego 1985 roku w Funchal w Portugalii. Dorastał w biednej rodzinie i rozpoczął swoją klubową karierę w wieku ośmiu lat w klubie CF Andorinha. W wieku 10 lat trafił do CD Nacional, który był jednym z największych klubów Madery.

W 1997 roku dołączył do akademii Sportingu Lizbona, z którą wykazał się ogromnym talentem i determinacją. W 2003 roku podpisał kontrakt z Manchesterem United, gdzie stał się najdroższym wykupionym nastolatkiem w historii angielskiej ligi. Z Manchesterem United zdobył trzy z rzędu tytuły mistrzowskich, dwóch Pucharów Ligi, Tarczy Wspólnoty, wygraniu Ligi Mistrzów, a także klubowego mistrzostwa świata. W 2009 roku przeniósł się do Realu Madryt, gdzie stawił czoła wielu wyzwaniom i osiągnął wiele sukcesów, m.in. pięciokrotnie zdobył tytuł Ligi Mistrzów UEFA, cztery puchary Ligi Mistrzów, trzy klubowe mistrzostwa świata i srebrny medal mistrzostw Europy 2004.

Obecnie występuje w barwach saudyjskiego klubu Al-Nassr oraz w reprezentacji Portugalii, której jest kapitanem. Z Portugalią zdobył srebrny medal mistrzostw Europy 2016 i brązowy medal Pucharu Konfederacji 2017.

Ile obecnie zarabia Cristiano Ronaldo?

Nie da się ukryć, że Cristiano Ronaldo to nie tylko jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, ale także jeden z najlepiej zarabiających graczy na świecie. W grudniu 2022 roku Portugalczyk związał się z klubem saudyjskim Al-Nassr na podstawie rekordowego kontraktu, który gwarantuje mu 200 milionów euro rocznie.

Oznacza to, że każdego dnia Ronaldo zarabia ponad 500 tysięcy euro. To kwota której obecnie nie zarabia żaden inny zawodnik na świecie.  Ronaldo za każdy rok gry otrzymuje 16,67 miliona euro miesięcznie, 3,88 mln tygodniowo a więc  ponad 500 tysięcy euro dziennie. Do tego doliczyć należy również wynagrodzenia za występy w reprezentacji.

Nie tylko piłka – jak jeszcze zarabia Ronaldo?

Warto zauważyć, że Cristiano Ronaldo zarabia nie tylko na grze w piłkę. Jest osobą, która ma smykałkę do biznesu i umiejętnie pomnaża swój majątek. Przede wszystkim jest osobą niezwykle popularną i cieszącą się sympatią, dzięki czemu podpisuje liczne, lukratywne kontrakty reklamowe. W 2003 roku podpisał dożywotni kontrakt z firmą Nike.

Nie jest to jednak jedyna firma, z którą współpracował. Wśród marek, których produkty promował wymienić możemy firmy takiej jak Armani, Tag Heuer, Coca-Cola, KFC. Ronaldo posiada również własną markę CR7, która oferuje szeroki wachlarz produktów, takich jak odzież sportowa, biżuteria, perfumy i wiele innych.

Majątek Ronaldo – co o nim wiadomo?

Ronaldo jest również pierwszym piłkarzem, który znalazł się na liście najlepiej zarabiających sportowców świata według magazynu Forbes. Według niego majątek Ronaldo wyceniany jest na około 500 mln dolarów a dokładnie na 460 milionów dolarów.  

Jego majątek obejmuje nieruchomości na całym świecie, które warte są około 27 mln euro, luksusowe samochody o łącznej wartości około 26 mln euro, a nawet prywatny samolot Gulfstream G200, który kosztował go około 20 mln funtów. Cristiano Ronaldo jest również właścicielem dwóch luksusowych hoteli, które przynoszą kolejne zyski.

Widzimy więc, że Ronaldo jest osobą, która podchodzi do spraw finansowych w sposób roztropny i odpowiedzialny. Umiejętnie pomnaża swoje aktywa i sprawnie inwestuje pieniądze. Dzięki temu jest w stanie zapewnić luksusowe życie sobie i swojej rodzinie. Nie da się ukryć, że chętnie korzysta z tej możliwości zabierając bliskich na egzotyczne wakacje czy podróże by cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Bogactwo i działalność charytatywna

Pieniądze, które zarabia Cristiano Ronaldo są ogromne. Jest on jednak osobą, która wywodzi się z biednego środowiska, dlatego też obecnie nie skupia się jedynie na pomnażaniu swojego majątku, ale również na pomocy innym.

Działalność charytatywna jest dla niego bardzo ważna. Portugalski napastnik, który obecnie gra w Manchesterze United, angażuje się charytatywnie w różne sprawy dotyczące zdrowia, edukacji i dobrostanu dzieci i młodzieży. Ronaldo jest ambasadorem trzech wielkich organizacji charytatywnych – UNICEF, Save The Children oraz World Vision.

W 2011 roku Ronaldo zdobył Europejskiego Złotego Buta i przekazał go na licytację, która zakończyła się wynikiem 1,2 mln funtów. Pieniądze zostały przekazane na budowanie szkół w Strefie Gazy. Ronaldo w ubiegłym roku podarował między innymi 83 tysiące dolarów na operację dziesięciomiesięcznego chłopca oraz ponad 165 tysięcy na budowę centrum wykrywania nowotworów w Portugalii. Ponadto regularnie oddaje krew pomagając w ten sposób ratować życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *