Ile zarabia Wojciech Szczęsny? Odkrywamy zarobki polskiego bramkarza

Piłka nożna jest sportem, który wywołuje wielkie emocje. Nic więc dziwnego, że gwiazdy boiska zarabiają sporo. Doskonałym przykładem jest Wojciech Szczęsny. Jego mistrzowskie obrony w reprezentacji naszego kraju kojarzą nawet osoby, które nie są zagorzałymi kibicami. Poza tym Wojciech Szczęsny jest również zawodnikiem Juventusu. Jak przekłada się to na jego zarobki? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zobacz co udało nam się ustalić. 

Wojciech Szczęsny – co warto o nim wiedzieć?

Wojciech Szczęsny to wybitny bramkarz, który reprezentuje Polskę i Juventus. Urodził się w Warszawie w 1990 roku, jako syn Macieja Szczęsnego, byłego bramkarza Legii Warszawa i reprezentacji Polski. Jako dziecko zaczął grać w piłkę nożną, najpierw jako napastnik, a potem jako bramkarz. W 2006 roku trafił do Arsenalu, gdzie rozpoczął swoją profesjonalną karierę. W Anglii zdobył kilka trofeów i nagród, w tym Złotą Rękawicę Premier League w sezonie 2013/20141.

W 2015 roku został wypożyczony do AS Roma, gdzie zaimponował włoskiej publiczności, zachowując najwięcej czystych kont w sezonie 2016/20171. W 2017 roku podpisał kontrakt z Juventusem Turyn, z którym wywalczył cztery mistrzostwa Włoch i dwa Puchary Włoch. Jest także rekordzistą reprezentacji Polski pod względem liczby występów i czystych kont. Prywatnie jest szczęśliwym mężem piosenkarki Mariny Łuczenko i ojcem syna Liama.

Majątek Wojciecha Szczęsnego – co o nim wiadomo?

Nie da się ukryć, że Wojciech Szczęsny należy nie tylko do grona najbardziej popularnych sportowców w naszym kraju, ale jest również jednym z najbogatszych. Choć lubi otaczać się luksusem i chętnie wydaje zarobione pieniądze, jednocześnie nie jest osobą, która głośno o tym mówi.

Chcąc prześledzić zarobki Wojciecha Szczęsnego natrafiliśmy na informację, że w wywiadach stwierdza po prostu, że “pieniędzy mu nie brakuje”. Co jednak kryje się pod tym enigmatycznym stwierdzeniem? Udało nam się ustalić, że jego majątek szacowany jest na około 160 milionów złotych, co plasuje go wśród 40 najbogatszych Polaków przed 40. według tygodnika „Wprost”. Szczęsny zarabia w Juventusie około 12-15 milionów euro rocznie, co więcej dochodzą do tego także wpływy z reklam i umów marketingowych.

Bramkarz reprezentacji Polski nie tylko dobrze zarabia, ale także mądrze inwestuje swoje pieniądze. Postawił na rynek mieszkaniowy, co jest pewną inwestycją i gwarancją zysku. Ma kilka nieruchomości w Polsce i za granicą, w tym luksusową willę w hiszpańskiej Marbelli. Szczęsny lubi też otaczać się drogimi samochodami, takimi jak Rolls-Royce Cullinan, który kosztuje ponad milion złotych.

Ile Wojciech Szczęsny zarabiał w poszczególnych klubach?

Wojciech Szczęsny rozpoczął swoją profesjonalną karierę w Arsenalu, do którego trafił w 2006 roku z Legii Warszawa. Jego pierwszy kontrakt z londyńskim klubem opiewał na 500 tysięcy funtów rocznie. W 2010 roku, po udanym wypożyczeniu do Brentford, Szczęsny podpisał nową umowę z Arsenalem, która podniosła jego zarobki do 1,5 miliona funtów rocznie. W 2013 roku, po zdobyciu Złotej Rękawicy Premier League, Szczęsny przedłużył kontrakt z Arsenalem do 2018 roku, otrzymując podwyżkę do 3,5 miliona funtów rocznie.

Wojciech Szczęsny w 2015 roku został wypożyczony do AS Romy, gdzie spędził dwa sezony. Włoski klub zapłacił mu 2,5 miliona euro rocznie, a resztę pensji dokładał Arsenal. W Rzymie Szczęsny zyskał uznanie i zaufanie, zachowując najwięcej czystych kont w Serie A w sezonie 2016/20175.

W 2017 roku bramkarz podpisał kontrakt z Juventusem Turyn, który zapewnił mu znaczny wzrost zarobków. Jego pensja w Juve wynosiła początkowo 4 miliony euro rocznie, a po odejściu Gianluigiego Buffona w 2018 roku wzrosła do 6 milionów euro rocznie. W 2020 roku, po wywalczeniu trzech mistrzostw Włoch i dwóch Pucharów Włoch z Juve, Szczęsny przedłużył kontrakt z klubem do 2024 roku, otrzymując podwyżkę do 12 milionów euro rocznie.  Warto jednak mieć świadomość, że kwota ta nie trafia na konto bramkarza. Po uiszczeniu podatków jego roczne zarobki to ok 6,5 miliona euro.Tym samym stał się drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w Serie A, zaraz po swoim kolegi z zespołu, Dusanie Vlahoviću.

Zarobki Wojciecha Szczęsnego – ile obecnie zarabia?

Wojciech Szczęsny to jeden z najlepiej zarabiających piłkarzy w Serie A, a także w reprezentacji Polski. Z tego co udało nam się ustalić jego obecne zarobki w Juventusie wynoszą 6,5 miliona euro netto. Oznacza to, że Szczęsny zarabia:

  • Wojciech Szczęsny na miesiąc zarabia: 541,667 euro
  • Wojciech Szczęsny na dzień zarabia: 17,808 euro
  • Wojciech Szczęsny na sekundę zarabia: 0.21 euro

Nie da się więc zaprzeczyć, że pensja Wojciecha Szczęsnego należy do imponujących. Kwoty te mogą robić wrażenie nie tylko na miłośnikach piłki nożnej. Co więcej, warto zaznaczyć, że nie obejmuje to przychodów z inwestycji oraz kontraktów reklamowych, które zawiera Wojciech Szczęsny. Informacje na temat kwot ze współprac marketingowych nie znajdziemy bowiem w sieci. Niemniej jednak, Wojciech Szczęsny należy do naprawdę utalentowanych zawodników, dlatego też jego zarobki są jak najbardziej uzasadnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *