Zarobki Erlinga Haalanda  – ile zarabia norweska gwiazda piłki nożnej?

Zarobki piłkarzy to temat, który od dziesiątek lat ciekawi nie tylko kibiców piłki nożej. To również kwestia, która budzi spore kontrowersje, szczególnie w przypadku rekordowych transferów młodych piłkarzy, którzy dopiero od niedawna mogą poszczycić się międzynarodową karierą. Doskonałym przykładem jest Erling Haaland – pochodzący z Norwegii piłkarz, który podpisał rekordowy kontrakt w 2022 roku. Wiedząc o tym, postanowiliśmy sprawdzić ile zarabia Erling Haaland. Zobacz co udało nam się ustalić.

Erling Haaland – co warto o nim wiedzieć?

Erling Haaland to norweski piłkarz, który gra na pozycji środkowego napastnika w angielskim klubie Manchester City i w reprezentacji Norwegii. Urodził się 21 lipca 2000 roku w Leeds, w Anglii, jako syn byłego piłkarza Alf-Inge Haalanda i lekkoatletki Gry Marita Braut. Zaczynał swoją karierę w Bryne FK, skąd w 2017 roku przeniósł się do Molde FK.

W 2019 roku został zawodnikiem Red Bull Salzburg, gdzie zdobył wiele goli i zwrócił na siebie uwagę europejskich klubów. W styczniu 2020 roku podpisał kontrakt z Borussią Dortmund, gdzie kontynuował swoją imponującą skuteczność. W reprezentacji Norwegii zadebiutował w 2019 roku i od tego czasu strzelił 27 goli w 29 meczach. Jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej obiecujących napastników na świecie

Majątek Erlinga Haalanda – co o nim wiadomo?

Nie da się ukryć, że Elring Haalard należy obecnie do grona najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Jego majątek jest więc imponujący. Udało nam się ustalić, że w rankingu najbogatszych Norwegów zajmuje 240. miejsce z majątkiem 160 milionów euro (prawie 700 mln zł).

Był to ranking stworzony przez magazyn Kapital. Haaland posiada również własną willę w Hiszpanii, w której chętnie spędza letnie miesiące. Warto wspomnieć także o tym, że młody piłkarz umie pomnażać swoje aktywa i nie boi się inwestowania. W sieci znajdziemy artykuł mówiący o tym, że Haaland zdecydował się na inwestycje giełdowe, co pozwoliło mu zarobić ponad milion złotych w zaledwie kilka dni.

Zdecydował się zakupić a 1,5 miliona euro (prawie 6,5 mln złotych) akcje norweskiego armatora Hoegh Autoliners. Jest to firma, która zajmuje się transportem morskim oraz maszynowym. Haaland sprzedał część swoich akcji po bardzo wysokim kursie a następnie odkupił je kilka dni później w dużo niższej cenie co przyniosło wspomniany przez nas zysk. Mimo to, jego partnerka życiowa nie chce uzależniać się od jego pieniędzy i przez długi czas samodzielnie pracowała – również na etacie w sklepie.

Ile Erling Haaland zarabiał w poszczególnych klubach?

Erling Haaland to jeden z najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, ale jego droga do finansowego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Nie da się ukryć, że początkowe zarobki piłkarza nie były imponujące. Haaland zaczynał swoją karierę w norweskim klubie Bryne FK, gdzie grał w latach 2015-2017. Według nieoficjalnych informacji, jego tygodniówka wynosiła zaledwie 60 funtów, co daje około 300 złotych. W 2017 roku przeniósł się do Molde FK, gdzie podpisał trzyletni kontrakt. Jego zarobki wzrosły do około 20 tysięcy funtów rocznie, czyli około 8 tysięcy złotych miesięcznie.

W 2019 roku Haaland zrobił kolejny krok w swojej karierze i przeniósł się do austriackiego Red Bull Salzburg. Tam podpisał czteroletni kontrakt, który gwarantował mu 20 tysięcy funtów tygodniowo, czyli około 100 tysięcy złotych miesięcznie. W Salzburgu Haaland błyszczał na boisku, strzelając 29 goli w 27 meczach, co zwróciło na niego uwagę wielkich klubów z Europy.

W styczniu 2020 roku Haaland zdecydował się na transfer do niemieckiej Borussii Dortmund, gdzie podpisał kontrakt do 2024 roku. Jego pensja wzrosła do 130 tysięcy funtów tygodniowo, czyli około 650 tysięcy złotych miesięcznie. W Dortmundzie Haaland kontynuował swoją imponującą formę, strzelając 57 goli w 59 meczach.

W lipcu 2022 roku Haaland stał się najdroższym piłkarzem w historii, gdy Manchester City zapłacił za niego 150 milionów euro, czyli około 700 milionów złotych. Haaland podpisał pięcioletni kontrakt z City, który zapewniał mu 433 tysiące funtów tygodniowo, czyli ponad 2 miliony złotych miesięcznie.

Zarobki Erlinga Haalanda – ile obecnie zarabia?

Pensja Erliga Haalanda w klubie Manchester City wynosi rocznie była tematem wielu artykułów w 2022 roku. Po podpisaniu przez niego kontraktu pojawiały się bowiem różne, nierzadko sprzeczne doniesienia. Obecnie wiemy jednak jak wyglądają. Prezentują się one następująco:

  • Zarobki na sekundę: około 0,7 funta, czyli około 3,5 złotego
  • Zarobki na minutę: około 42 funty, czyli około 210 złotych
  • Zarobki na godzinę: około 2,5 tysiąca funtów, czyli około 12,5 tysiąca złotych
  • Zarobki na dzień: około 61,8 tysiąca funtów, czyli około 309 tysięcy złotych
  • Zarobki na tydzień: 433 tysiące funtów, czyli ponad 2 miliony złotych
  • Zarobki na miesiąc: około 1,9 miliona funtów, czyli około 9,5 miliona złotych
  • Zarobki na rok: około 22,5 miliona funtów, czyli około 112,5 miliona złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *