Zarobki Arkadiusza Milika – ile zarabia polski gwiazdor w Juventusie?

Piłka na światowym poziomie to nie tylko wielkie emocje ale również wielkie pieniądze. Nic więc dziwnego, że temat zarobków piłkarzy wraca jak bumerang. Wielu kibiców jest ciekawych ile zarabiają poszczególni zawodnicy naszej reprezentacji – nie tylko jako jej zawodnicy ale również w barwach klubowych. Wiedząc o tym postanowiliśmy prześwietlić zarobki Arkadiusza Milika – napastnika, który w naszym kraju cieszy się dużą sympatią.

Arkadiusz Milik – co warto o nim wiedzieć?

Arkadiusz Milik to jeden z najlepszych polskich piłkarzy, który obecnie gra na pozycji napastnika we włoskim klubie Juventus. Milik urodził się 28 lutego 1994 roku w Tychach i rozpoczął swoją karierę w Rozwoju Katowice.

W 2011 roku trafił do Górnika Zabrze, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie i został wybrany polskim odkryciem roku. W 2013 roku podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen, skąd był wypożyczany do FC Augsburg i Ajaxu. W 2016 roku przeniósł się do SSC Napoli, z którym zdobył Puchar Włoch i został najskuteczniejszym Polakiem w historii Serie A.

W 2021 roku został zawodnikiem Olympique Marsylia, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. W 2022 roku został wypożyczony do Juventusu, który w 2023 roku wykupił go z Marsylii. Milik jest także reprezentantem Polski, z którym wystąpił na trzech wielkich turniejach: Mistrzostwach Europy 2016, Mistrzostwach Świata 2018 i 2022. Dotychczas strzelił 17 goli w 72 meczach w biało-czerwonych barwach. 

Majątek Arkadiusza Milika – co o nim wiadomo?

Choć Arkadiusz Milik nie należy do najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie nie oznacza to, że nie należy do osób majętnych. Jego majątek szacuje się na około 70 mln zł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest on wynikiem nie tylko wynagrodzeń za mecze, ale również kontraktów reklamowych. Arkadiusz Milik jest bowiem min. twarzą marki Adidas. Poza tym posiada także własną restaurację “Food&Ball” znajdującą się w Katowicach.

Ile Arkadiusz Milik zarabiał w poszczególnych klubach?

Choć obecnie majątek Arkadiusza Milika jest imponujący i zarabia on naprawdę sporo musimy mieć świadomość, że nie zawsze tak było. Wraz z rozwojem swojej kariery osiągał coraz wyższe sumy. Jak to wyglądało na przestrzeni lat? Spróbujmy to przeanalizować. Z informacji, które możemy znaleźć w sieci wynika, że zarobki w poszczególnych drużynach prezentowały się następująco:

 • Rozwój Katowice (2010–2011): Milik zaczął swoją karierę seniorską w trzecioligowym Rozwoju Katowice, gdzie grał przez rok. Nie są znane dokładne kwoty jego zarobków, ale można przypuszczać, że były one niskie, na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie.
 • Górnik Zabrze (2011–2013): Milik przeniósł się do Górnika Zabrze, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie i został wybrany polskim odkryciem roku. Jego kontrakt z Górnikiem opiewał na 100 tysięcy euro rocznie, co dawało mu około 35 tysięcy złotych miesięcznie.
 • Bayer Leverkusen (2013–2015): Milik podpisał kontrakt z niemieckim Bayerem Leverkusen, który zapłacił za niego 2,6 miliona euro. Milik zarabiał w Bayerze 500 tysięcy euro rocznie, co oznaczało około 175 tysięcy złotych miesięcznie. Jednak Milik nie zdołał się przebić do pierwszego składu i był wypożyczany do innych klubów.
 • FC Augsburg (2013–2014): Milik spędził sezon 2013/2014 na wypożyczeniu w FC Augsburg, gdzie strzelił dwa gole w Bundeslidze. Nie wiadomo, czy jego zarobki uległy zmianie w porównaniu z Bayerem, ale można przypuszczać, że były na podobnym poziomie.
 • Ajax Amsterdam (2014–2016): Milik trafił na kolejne wypożyczenie, tym razem do holenderskiego Ajaxu, gdzie błysnął formą i zdobył 47 goli w dwóch sezonach. Ajax zdecydował się wykupić Milika za 2,8 miliona euro i podpisał z nim nowy kontrakt, który gwarantował mu 1,2 miliona euro rocznie, czyli około 420 tysięcy złotych miesięcznie.
 • SSC Napoli (2016–2021): Milik stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii, gdy Napoli zapłaciło za niego 32 miliony euro. Milik podpisał pięcioletni kontrakt z włoskim klubem, który zapewniał mu 2,5 miliona euro rocznie, czyli około 875 tysięcy złotych miesięcznie. W Napoli Milik zdobył 48 goli w 122 meczach i wywalczył Puchar Włoch.
 • Olympique Marsylia (2021–2022): Milik przeniósł się do francuskiego Olympique Marsylia, gdzie początkowo był wypożyczony z opcją wykupu, a następnie został wykupiony za 12 milionów euro. Milik zarabiał w Marsylii 400 tysięcy euro miesięcznie, co dawało mu około 1,9 miliona złotych.
 • Juventus Turyn (od 2022): Milik został wypożyczony do Juventusu na sezon 2022/2023, z obowiązkiem wykupu za 10 milionów euro. Milik zarabia w Juventusie 3 miliony euro rocznie, co oznacza około 1,05 miliona złotych miesięcznie.

Zarobki Arkadiusza Milika – ile obecnie zarabia?

Zarobki Arkadiusza Milika w Juventusie Turyn to temat, który budzi ogromne zaciekawienie wśród kibiców. Jednocześnie znalezienie informacji na ten temat wcale nie jest proste. Na szczęście, udało nam się dotrzeć do doniesień, które mówią, że Arkadiusz Milik, grający w Juventusie Turyn, otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 18 mln złotych rocznie. Oznacza to, że piłkarz zarabia:

 • ponad 1,5 miliona złotych miesięcznie,
 •  ponad 346 tysięcy złotych tygodniowo, 
 • ponad 49 tysięcy złotych dziennie,
 • ponad pół złotego na sekundę.

Nie da się ukryć, że kwoty te mogą robić wrażenie. Również w reprezentacji Polski Arkadiusz Milik jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników zarabiając 2,5 miliona euro rocznie, czyli ponad 10 milionów złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *