Vitor Roque – Statystyki, Daty Dołączenia, Kim Jest Nowa Gwiazda FC Barcelony?

Vitor Hugo Roque Ferreira, znany jako Vitor Roque, urodził się 28 lutego 2005 roku w Timóteo, w stanie Minas Gerais w Brazylii. Jego talent do piłki nożnej został zauważony już w młodym wieku, kiedy to dołączył do młodzieżowej drużyny América Mineiro w wieku dziesięciu lat. Tam wyróżnił się w 2018 roku, zanim w marcu 2019 roku podpisał młodzieżowy kontrakt z Cruzeiro. Obie drużyny doszły do porozumienia w maju, a Cruzeiro zachowało 65% praw ekonomicznych do zawodnika, a América 35%.

W Cruzeiro Roque kontynuował swoją młodzieżową karierę, szlifując umiejętności i zyskując cenne doświadczenie. Jego gra nie pozostała niezauważona, a liczne kluby zaczęły zwracać uwagę na młodego i zdolnego piłkarza, który zdawał się obiecywać świetlaną przyszłość.

Kariera Klubowa w Cruzeiro i Athletico Paranaense

Vitor Roque podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Cruzeiro 25 maja 2021 roku. Zadebiutował 12 października tego samego roku, zastępując Bruno José w meczu z Botafogo, który zakończył się remisem 0-0. Mimo, że zagrał tylko 18 minut, jego debiut został pochwalony przez trenera Vanderleia Luxemburgo. W 2022 roku zdobył swojego pierwszego gola dla Cruzeiro, a kilka dni później dwie bramki w meczu Copa do Brasil.

13 kwietnia 2022 roku Vitor Roque przeniósł się do Athletico Paranaense, podpisując pięcioletni kontrakt za rekordowe 24 miliony reali. Debiut w nowym klubie zaliczył zaledwie cztery dni później. W Athletico Paranaense zdobył swoją pierwszą bramkę 29 maja, a potem 13 kolejnych goli w sezonie, w tym siedem dla swojego obecnego klubu.

Przejście do FC Barcelony

12 lipca 2023 roku hiszpański gigant, FC Barcelona, ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie transferu Vitora Roque z Athletico, podpisując kontrakt do sezonu 2030-31 z klauzulą wykupu wynoszącą 500 milionów euro. Oczekuje się, że Roque dołączy do katalońskiego klubu na początku sezonu 2024-25.

Przejście do Barcelony jest ogromnym krokiem w karierze młodego zawodnika. W jednym z najbardziej prestiżowych klubów na świecie będzie miał okazję grać u boku niektórych z najlepszych piłkarzy na świecie i rozwijać się pod okiem wybitnych trenerów.

Kariera Międzynarodowa

3 marca 2023 roku Vitor Roque został po raz pierwszy powołany do seniorskiej reprezentacji Brazylii na towarzyski mecz przeciwko Maroko. Wystąpił jako zmiennik w 65. minucie meczu, który zakończył się porażką Brazylii 2-1. Było to pierwsze doświadczenie Roque na międzynarodowej arenie, i na pewno nie ostatnie, biorąc pod uwagę jego talent i potencjał.

Reprezentacja Brazylii zyskała piłkarza, który może odgrywać kluczową rolę w przyszłości, zarówno w eliminacjach do Mistrzostw Świata, jak i innych ważnych turniejach.

Vitor Roque – Podsumowanie

Vitor Roque to nazwisko, które zapewne będzie coraz częściej pojawiać się w świecie futbolu. Jego zdolności, pasja i determinacja już teraz wyróżniają go na tle innych zawodników. Przejście do Barcelony stanowi przełomowy moment w jego karierze, otwierając drzwi do najwyższego poziomu piłki nożnej.

W wieku zaledwie 18 lat Vitor ma przed sobą wiele lat gry na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia i potencjał, nie ma wątpliwości, że będzie miał znaczący wpływ na świat futbolu w najbliższych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *