Real Madryt zachowa Álvaro Arbeloę na stanowisku trenera – TVE: klub go wspiera mimo odpadnięcia z Ligi Mistrzów

Według informacji TVE Álvaro Arbeloa zachowa stanowisko trenera Realu Madryt w nadchodzącym sezonie, mimo odpadnięcia w 1/4 finału Ligi Mistrzów i dziewięciopunktowej straty do lidera La Ligi, Barcelony.

Decyzja klubu i poparcie dla trenera

TVE informuje, że kierownictwo klubu popiera młodego szkoleniowca i planuje nie tylko utrzymać go na stanowisku do końca obecnego sezonu, lecz także obdarzyć zaufaniem na kolejny okres. Zarząd Realu Madryt zamierza zachować Arbeloę na stanowisku trenera także po zakończeniu bieżących rozgrywek.

Według doniesień na Santiago Bernabéu nie prowadzono negocjacji z potencjalnymi następcami, a ocena pracy trenera bierze pod uwagę jego zaangażowanie oraz poprawę atmosfery w szatni po jego przyjściu.

Brak rozmów o następcach i ocena klubu

W komunikatach klubu podkreślane jest, że nie ma obecnie negocjacji z kandydatami na miejsce Arbeloi. Na Bernabéu nie przeprowadzono rozmów z potencjalnymi następcami, co ma świadczyć o zaufaniu do obecnego sztabu szkoleniowego.

Kierownictwo ceni sobie oddanie byłego obrońcy oraz zmiany w funkcjonowaniu drużyny, które nastąpiły po jego objęciu prowadzenia zespołu.

Kontekst – objęcie funkcji i kontrakt

43-letni Álvaro Arbeloa objął stanowisko trenera Realu Madryt 13 stycznia, zastępując Xabiego Alonso. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2027 roku.

Pojawiły się również inne głosy medialne, m.in. wypowiedź Cañizaresa dotycząca potencjalnej sprzedaży Viníciusa i wątpliwości co do długoterminowej przyszłości Arbeloi na stanowisku, jednak klub według TVE deklaruje poparcie dla trenera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.