Malcolm Perewari Ebiowei – Młody Talent w Świecie Futbolu

Malcolm Perewari Ebiowei, urodzony 4 września 2003 roku, to angielski profesjonalny piłkarz, który obecnie pełni funkcję pomocnika w drużynie Crystal Palace. W swojej karierze został również wykorzystywany jako napastnik, co świadczy o jego wszechstronności na boisku.

Malcolm Ebiowei – Kariera klubowa

Malcolm rozpoczął swoją futbolową przygodę w młodym wieku. Pierwszym klubem, który dostrzegł jego talent, była Chelsea, która podpisała z nim kontrakt, gdy miał zaledwie pięć lat. Następnie reprezentował akademie Arsenalu i Rangersów, zanim trafił do Derby County w 2021 roku.

Debiut w pierwszym zespole Ebiowei miał miejsce 8 lutego 2022 roku. Wtedy to, w 93. minucie meczu przeciwko Hull City, zastąpił Luke’a Plange’a. Zespół odniósł zwycięstwo 3-1. 30 kwietnia tego samego roku, Ebiowei zapisał na swoim koncie pierwszą bramkę w drużynie seniorów, prowadząc już zdegradowany zespół Derby do zwycięstwa 2-0 przeciwko Blackpool.

Latem 2022 roku Malcolm postanowił zmienić barwy klubowe i przeniósł się do drużyny Premier League – Crystal Palace, z którym podpisał pięcioletni kontrakt. Swój debiut w nowej drużynie zaliczył w inauguracyjnym meczu sezonu 2022-23, zastępując w 86. minucie Eberechiego Eze.

19 stycznia 2023 roku Ebiowei został wypożyczony do Hull City, gdzie miał okazję grać do końca sezonu 2022-23.

Malcolm Ebiowei – Kariera międzynarodowa

Choć Ebiowei ma korzenie nigeryjskie, to w swojej młodości reprezentował zarówno Holandię, jak i Anglię na arenie międzynarodowej. Dla Holandii wystąpił w dwóch meczach kategorii U-15 przeciwko Włochom, natomiast w barwach Anglii zagrał w jednym spotkaniu przeciwko Turcji w kategorii U-16.

21 września 2022 roku Malcolm zadebiutował w reprezentacji Anglii U-20, wchodząc na boisko jako zmiennik w meczu z Chile, który zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść Anglików.

Malcolm Ebiowei – Podsumowanie

Kariera Malcolma Perewari Ebiowei jest pełna sukcesów i niewątpliwie czeka go jasna przyszłość w świecie futbolu. Jego wszechstronność, talent oraz doświadczenie zdobyte w młodym wieku czynią go jednym z najbardziej obiecujących młodych piłkarzy w Europie. Czekamy na kolejne jego sukcesy zarówno w klubie, jak i w reprezentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *