Lewis Hall – kim jest wschodząca gwiazda angielskiej piłki nożnej?

Lewis Kieran Hall jest młodą i utalentowaną postacią na scenie angielskiej piłki nożnej, grającą na pozycji lewego obrońcy lub pomocnika dla klubu Premier League – Chelsea. Poniżej znajdziesz więcej informacji na jego temat, począwszy od wczesnych lat życia, aż po osiągnięcia w karierze klubowej i reprezentacji.

Wczesne lata życia

Lewis Kieran Hall urodził się 8 września 2004 roku w Slough, Berkshire. Wychował się w sportowej rodzinie, a swoją edukację odbył w Licensed Victuallers’ School w Ascot.

Jego zamiłowanie do sportu nie ograniczało się jedynie do piłki nożnej. Lewis jest również uzdolnionym krykiecistą i w lecie 2021 roku nadal można go było spotkać grającego w lokalnym klubie cricketowym w Binfield.

Kariera klubowa

Lewis Hall swoją przygodę z futbolem rozpoczął w szkółce piłkarskiej Binfield FC, do której dołączył na poziomie poniżej ósmego roku życia. Pierwsze stypendium z Chelsea podpisał latem 2021 roku, szybko stając się regularnym zawodnikiem zarówno w drużynach do lat 18, jak i 23.

Jego debiut w pierwszej drużynie Chelsea miał miejsce w grudniu 2021 roku, kiedy to znalazł się na ławce rezerwowych podczas meczu Pucharu EFL przeciwko Brentford. Niedługo później, 8 stycznia 2022 roku, zadebiutował w profesjonalnej karierze podczas wygranej w trzeciej rundzie FA Cup przeciwko Chesterfield, asystując przy trzeciej bramce.

Debiut w Premier League

Hall zadebiutował w Premier League 12 listopada 2022 roku w meczu przeciwko Newcastle United, który zakończył się porażką Chelsea 1-0. W ciągu sezonu zaliczył 10 kolejnych występów w pierwszym zespole i zdobył tytuł Gracza Roku Akademii Chelsea na rok 2023.

Kariera reprezentacyjna

Lewis Hall reprezentował Anglię na różnych poziomach wiekowych, od kategorii U-15 do U-21. 21 września 2022 roku zadebiutował w reprezentacji Anglii U-19 podczas zwycięstwa 2-0 nad Czarnogórą w eliminacjach Mistrzostw Europy U-19 2023.

Niedługo potem, 24 maja 2023 roku, został powołany do obozu przygotowawczego reprezentacji Anglii U-21 przed Mistrzostwami Europy 2023. Swój debiut na tym poziomie zaliczył 10 czerwca 2023 roku w towarzyskim meczu przeciwko Japonii w St. George’s Park.

Życie prywatne

Lewis Hall jest młodszym bratem zawodnika Solihull Moors, Connora Halla. Oba rodzeństwo dzielą wspólne zamiłowanie do sportu, a talent Lewisa nie ogranicza się jedynie do piłki nożnej. Jak wspomniano wcześniej, jest także uzdolnionym krykiecistą.

Podsumowanie

Lewis Hall to niewątpliwie obiecujący talent angielskiego futbolu. Jego wszechstronność na boisku, zarówno jako lewy obrońca, jak i pomocnik, w połączeniu z imponującymi umiejętnościami i determinacją, czyni go jednym z najbardziej ekscytujących młodych graczy w Premier League. Jego kariera jest na pewno warta obserwacji w najbliższych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *