Kayky da Silva Chagas – Młoda Gwiazda Piłki Nożnej z Brazylii

Kayky da Silva Chagas, znany szerzej jako Kayky, urodzony 11 czerwca 2003 roku, to brazylijski zawodowy piłkarz. Występuje na pozycji napastnika w klubie Bahia z Campeonato Brasileiro Série A, będąc na wypożyczeniu z angielskiego Manchesteru City z Premier League.

Kayky – Kariera klubowa

Fluminense

Urodzony w Rio de Janeiro, Kayky początkowo nie dostał miejsca w akademii Fluminense, ponieważ wszystkie miejsca były już zajęte. Zamiast tego dołączył do lokalnej drużyny Mangueira. W swoim debiutanckim meczu zdobył hat-tricka w wygranym 5-3 meczu przeciwko Fluminense, co skłoniło ten klub do natychmiastowego podpisania z nim kontraktu. Kayky zaczynał w drużynie futsalu U-9, ale w miarę rozwoju przeniósł się do piłki nożnej. Był ważną postacią w zespole U-17, który w 2020 roku zdobył tytuł mistrza Campeonato Brasileiro Sub-17.

W 2021 roku został awansowany do pierwszej drużyny Fluminense. Swój debiut zaliczył 4 marca, wchodząc na boisko jako zmiennik dla Miguela Silveiry w przegranym 1-2 meczu z Resende. Pierwszą bramkę zdobył 6 kwietnia w meczu przeciwko Macaé.

Manchester City

W kwietniu 2021 roku media informowały, że Kayky oraz jego kolega z drużyny Metinho dołączą do Manchesteru City za łączną kwotę 15 milionów euro. Przejście Kayky’ego do Manchesteru City miało kosztować 10 milionów euro z dodatkowymi 15 milionami w zmiennych. Transfer został oficjalnie potwierdzony 23 kwietnia, a Kayky dołączył do zespołu w sierpniu zamiast w styczniu. W styczniu 2022 roku zadebiutował w Manchesterze City, a w lutym zaliczył swój pierwszy występ w Premier League.

Później, w sierpniu 2022 roku, Kayky został wypożyczony do Paços de Ferreira. W grudniu został odwołany z wypożyczenia, a w styczniu 2023 roku wypożyczony do brazylijskiego klubu Bahia na cały sezon 2023.

Kayky – Kariera międzynarodowa

Kayky regularnie uczestniczył w treningach reprezentacji Brazylii w kategoriach U-15 i U-17. W 2019 roku wystąpił w dwóch meczach towarzyskich drużyny U-16.

Kayky – Styl gry

Kayky, będący lewonożnym skrzydłowym, często porównywany jest do Neymara ze względu na swoje zdolności do dryblingu. Swoje gole świętuje, robiąc gest wąsika dłonią, jako hołd dla swojego ojca.

Podsumowanie: Kayky da Silva Chagas, dzięki swojemu talentowi, determinacji i imponującemu rozwojowi, zdobywa coraz więcej uznanie w światowej piłce nożnej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kroki w karierze tego młodego brazylijskiego zawodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *