Zarobki Pepa Guardioli – ile zarabia legendarny trener w Manchester City?

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że Pep Guardiola to wyśmienity trener, który osiąga spektakularne sukcesy. Wraz z nimi idą duże pieniądze, które widać choćby po niezwykle eleganckich, doskonale skrojonych garniturach trenera. Zarobki Pepa Guardioli od dawna budzą więc zainteresowanie kibiców. Wiedząc o tym postanowiliśmy to sprawdzić. Oto, co udało nam się ustalić. 

Co warto wiedzieć o Pepa Guardioli?

Pepa Guardiola to jeden z najbardziej utytułowanych i wpływowych trenerów piłkarskich na świecie. Jego styl gry, oparty na wysokim pressingu, szybkim i precyzyjnym podawaniu oraz dominacji posiadania piłki, zrewolucjonizował futbol i przyniósł mu wiele sukcesów.

Guardiola rozpoczął swoją karierę trenerską w Barcelonie, gdzie w ciągu czterech lat zdobył 14 trofeów, w tym trzy mistrzostwa Hiszpanii i dwie Ligi Mistrzów. Następnie przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie trzykrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec i dotarł do półfinału Ligi Mistrzów.

Od 2016 roku jest szkoleniowcem Manchesteru City, z którym zdobył cztery razy mistrzostwo Anglii, raz Puchar Anglii i cztery razy Puchar Ligi. Guardiola jest również znany ze swojej osobowości, pasji i zaangażowania w sprawy społeczne i polityczne. Jest zwolennikiem niepodległości Katalonii i często krytykuje działania rządu hiszpańskiego.

Majątek Pepa Guardioli – co o nim wiadomo?

Pep Guardiola to nie tylko znakomity trener piłkarski, ale także człowiek o sporym majątku. Według różnych źródeł, jego roczne zarobki w Manchesterze City wynoszą od 20 do 24 milionów euro, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych szkoleniowców na świecie.

Guardiola nie lubi afiszować się ze swoim bogactwem, ale wiadomo, że posiada kilka luksusowych nieruchomości. W Barcelonie ma willę wartą około 10 milionów euro, w której mieszkał z rodziną, zanim przeniósł się do Niemiec. W Monachium kupił apartament za 8,5 miliona euro, który sprzedał po zakończeniu pracy w Bayernie. W Manchesterze wynajmuje penthouse w prestiżowej dzielnicy Salford, za który płaci 15 tysięcy funtów miesięcznie. Guardiola ma także dom w Nowym Jorku, gdzie spędzał rok przerwy między pracą w Barcelonie a Bayernie.

Trener nie trwoni pieniędzy bez potrzeby choć lubi inwestować w dobre samochody. W swojej kolekcji ma m.in. Bentleya Continental GT, Mercedesa S600, Audi A7, Range Rovera i Mini Coopera. Guardiola jest także miłośnikiem mody i często nosi ubrania znanych projektantów. Jednocześnie nie zapomina jednak o swoich korzeniach i angażuje się w działalność charytatywną i społeczną.

Ile Pepa Guardiola zarabiał w poszczególnych klubach?

Pep Guardiola to jeden z najlepiej opłacanych trenerów piłkarskich na świecie. Wraz z rozwojem swojej kariery trenerskiej osiągał coraz wyższe wynagrodzenia. Jak prezentowały się w poszczególnych klubach? W sieci możemy znaleźć następujące informacje na ten temat:

  • Barcelona: Guardiola przejął pierwszy zespół Barcelony w 2008 roku, po sukcesach z drużyną rezerw. Jego debiutancki sezon był fantastyczny, gdyż zdobył potrójną koronę – mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Hiszpanii i Ligę Mistrzów. Jego zarobki wynosiły wówczas około 5 milionów euro rocznie. W kolejnych latach Guardiola podpisywał nowe umowy z katalońskim klubem, zwiększając swoje wynagrodzenie. W 2010 roku zarabiał już 7,5 miliona euro rocznie, a w 2011 roku – 10 milionów euro rocznie. W sumie, w ciągu czterech lat pracy w Barcelonie, Guardiola zdobył 14 trofeów i zarobił około 32,5 miliona euro.
  • Bayern Monachium: Guardiola opuścił Barcelonę w 2012 roku i po rocznej przerwie został trenerem Bayernu Monachium. Niemiecki klub zapłacił mu rekordowe 17 milionów euro rocznie, co czyniło go najlepiej opłacanym szkoleniowcem na świecie. Guardiola pracował w Bayernie przez trzy sezony, w których wywalczył siedem trofeów, w tym trzykrotnie mistrzostwo Niemiec. Jego łączne zarobki w Monachium wyniosły 51 milionów euro.
  • Manchester City: Guardiola przeniósł się do Manchesteru City w 2016 roku, podpisując trzyletni kontrakt. Jego pensja w angielskim klubie była jeszcze wyższa niż w Bayernie i wynosiła 25 milionów euro rocznie. W 2018 roku Guardiola przedłużył umowę z MC utrzymując ten sam poziom zarobków.

Zarobki Pepa Guardioli – ile obecnie zarabia?

Pep Guardiola to trener Manchesteru City, który według różnych źródeł zarabia od 20 do 25 milionów euro rocznie. Oznacza to, że jego zarobki na daną chwilę są następujące:

  • na sekundę: około 0,79 euro
  • na minutę: około 47,62 euro
  • na godzinę: około 2857,14 euro
  • na dzień: około 68 571,43 euro
  • na miesiąc: około 2 071 428,57 euro
  • na rok: około 25 000 000 euro

Te kwoty są oczywiście przybliżone i mogą się różnić w zależności od kursu walut, podatków, premii i innych czynników. Guardiola jest jednak niewątpliwie jednym z najlepiej opłacanych trenerów piłkarskich na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *