Śmieszne nazwiska piłkarzy – poznaj najbardziej zabawne z nich!

Piłka nożna to sport, który cieszy się ogromną popularnością. Większość kibiców bardzo ceni sobie umiejętności zawodników i chętnie śledzi ich wyczyny na boisku. Nie da się jednak ukryć, że jesteśmy tylko ludźmi, którzy mają swoje poczucie humoru czy skojarzenia. W związku z tym niektóre z nazwisk piłkarzy po prostu nas śmieszą. Jakie śmieszne nazwiska piłkarzy udało nam się ustalić? Zapraszamy!

Dlaczego śmieszą nas nazwiska?

Nie da się ukryć,że kibice dość często żartują sobie z nazwisk zawodników ulubionych lub konkurencyjnych drużyn. Dlaczego jednak tak się dzieje? Jest to całkowicie naturalnym procesem – od zawsze nazwiska innych bawiły. Wynika to z wielu różnych przyczyn. Przede wszystkim bardzo często zdarza się tak, że dane nazwisko budzi w nas skojarzenia z przedmiotami, miejscami, wydarzeniami lub sytuacjami, które wydają nam się zabawne. 

Ponadto, nazwiska niektórych z piłkarzy są dla nas zabawne ze względu na ich wymowę fonetyczną. Niezwykłe połączenia liter i sylab mogą prowokować nas do uśmiechu. Dzieje się tak najczęściej w przypadku nazwisk piłkarzy z innych krajów. Zdarza się również, że nazwisko po prostu “pasuje” do piłkarza i jego cech lub zachowań, przez co również może wydawać nam się zabawne.

Śmieszne nazwiska piłkarzy 

Przejdźmy jednak do nazwisk, z których śmieją się kibice. Jest ich na prawdę sporo. Na forach internetowych poświęconych tematowi piłki nożnej możemy zauważyć, że kibice często żartują sobie z nazwisk takich jak:

  • Issam Jebali – zawodnik z Tunezji,
  • Benjamin Mendy – francuski piłkarz pochodzenia senegalskiego,
  • Tomáš Ujfaluši – gracz z Czech,
  • Gianluigi Buffon – zawodnik z Włoch, 
  • Antonio Lebo Lebo – gracz z Angoli, 
  • Andre Macanga – również pochodzi z Angoli, 
  • Masashi Ōguro – reprezentant Japonii,
  • Yaya Touré – iworyjski pomocnik.

Warto jednak zaznaczyć, że są to jedynie niektóre z zabawnych nazwisk piłkarzy, na jakie możemy natrafić podczas śledzenia rozgrywek piłkarskich. 

Warto zachować umiar

Mówiąc o śmiesznych nazwiskach, zarówno noszonych przez piłkarzy, jak i przez osoby z naszego otoczenia warto pamiętać o jednym: to co śmieszy nas, dla innych osób może być krzywdzące. Dlatego też zanim zaczniemy w głos śmiać się z nazwiska drugiej osoby warto zastanowić się, czy nie będzie to dla niej czymś dotkliwym lub obraźliwym.  Pamiętajmy o tym, że żartowanie nie powinno krzywdzić innych, dlatego też nawet jeśli brzmienie czyjegoś nazwiska wydaje nam się zabawne warto zachować umiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *