Ronaldo Nazario skomentował swoją fryzurę z 2002 roku – „Przepraszam wszystkie mamy”

Nie od dziś wiadomo, że piłkarze są idolami dla wielu młodych chłopców, którzy chcą być tacy jak oni. Zarówno kilkuletni jak i nastoletni chłopcy marzą o karierze piłkarzy i chętnie naśladują swoich ulubieńców – nosząc ich stroje sportowe lub kopiując styl ubierania czy fryzury. Może mieć to dość zabawne konsekwencje, o czym przekonały się z całą pewnością mamy, których synowie chcieli być niczym Nazario. 

Co warto wiedzieć o Ronaldo Nazario?

Ronaldo Luís Nazário de Lima, znany jako Ronaldo, to postać, która nie potrzebuje długich wprowadzeń w świecie futbolu. Urodził się 18 września 1976 roku w Itaguaí w Brazylii. 

Ronaldo rozpoczął swoją karierę w Cruzeiro, zanim przeniósł się do Europy, gdzie jego talent eksplodował na arenie międzynarodowej. Jego kariera klubowa obejmowała gry dla takich gigantów jak PSV Eindhoven, FC Barcelona, Inter Mediolan, Real Madryt, AC Milan i Corinthians, z których każdy przyczynił się do budowania jego legendy.

Ronaldo był nie tylko fenomenalnym strzelcem, ale także innowatorem na pozycji napastnika. Jego styl gry, charakteryzujący się niesamowitą szybkością, techniką i siłą, zainspirował całe pokolenia napastników. Trzykrotnie zdobywał tytuł Piłkarza Roku FIFA i dwukrotnie otrzymał Złotą Piłkę. Jego osiągnięcia na arenie międzynarodowej są równie imponujące, z dwoma tytułami Mistrza Świata (1994, 2002), dwoma zwycięstwami w Copa América (1997, 1999) oraz złotym medalem Pucharu Konfederacji w 1997 roku.

Jednak kariera Ronaldo nie była wolna od przeszkód. Doświadczył poważnych kontuzji kolan, które wielokrotnie wykluczały go z gry, ale za każdym razem wracał silniejszy, co świadczy o jego niezwykłej determinacji i sile woli. Po przejściu na emeryturę w 2011 roku, Ronaldo nie odszedł całkowicie od futbolu; jest właścicielem klubu Cruzeiro i prezydentem Realu Valladolid.

O co chodzi ze słynną fryzurą Nazario?

Przejdźmy jednak do tematu naszego artykułu a więc wyjaśnienia o co właściwie chodzi ze słynną fryzurą Nazario? Otóż piłkarz w 2002 roku zdecydował się na dość radykalną zmianę w swoim wizerunku, która polegała na ogoleniu całej głowy i pozostawieniu długiej grzywki z przodu co tworzyło karykaturalny efekt. 

Młodzi chłopcy z dumą nosili długie grzywki przy wygolonych głowach budząc rozbawienie wśród rówieśników i członków rodziny. Podejrzewamy, że w niejednym domu wybuchła z tego powodu awantura gdy rodzice chcieli skłonić synów do nieco mniej ekscentrycznego i śmiesznego wizerunku. 

Ta nietypowa fryzura szybko stała się obiektem komentarzy mediów na całym świecie. Większość dziennikarzy nie kryła rozbawienia ekscentryczną fryzurą Ronaldo Nazario. Nieco mniej powodów do śmiechu miały mamy kilkulatków oraz nastoletnich chłopaków, którzy zapragnęli nosić tę niecodzienną fryzurę w stylu ulubionego piłkarza. Dotyczyło to nie tylko brazylijskich dzieci, choć tych oczywiście było najwięcej. 

Co o fryzurze mówi sam Nazario?

Znany piłkarz doskonale zdaje sobie sprawę, że jego ekscentryczny pomysł na fryzurę stał się koszmarem matek. Okazuje się, że ten nietuzinkowy pomysł miał na celu odwrócenie uwagi dziennikarzy i komentatorów od kontuzji, z jaką zmagał się Nazario. Miał on wówczas dość potężny uraz mięśniowy i nie chciał, by ktokolwiek skupiał się na tym zamiast na jego grze na boisku. Sam wypowiedział się na temat swojego ówczesnego wizerunku w taki sposób: 

Pytałem kolegów z drużyny, czy podoba im się taka fryzura. Mówili, że jest okropna i mam natychmiast się obciąć. Dziennikarze jednak od razu zapomnieli o mojej kontuzji. Interesowały ich tylko włosy. To było okropne. Przepraszam wszystkie mamy, których dzieci obcięły się tak samo.

Nie da się jednak ukryć, że fryzura Ronaldo Nazario z 2002 roku przyniosła oczekiwany efekt, ponieważ nie tylko nikt nie skupiał się na kontuzji piłkarza, ale również on sam był wprost niepowstrzymany w pamiętnych mistrzostwach. Nazario zdobył w Korei Południowej i Japonii osiem bramek, sięgając po koronę króla strzelców. W pamiętnym finale jego drużyna pokonała Niemców 2:0. Ronaldo zaś dwukrotnie pokonał Olivera Kahna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *