Najstarszy piłkarz – ile lat ma Kazuyoshi Miura? Ile lat będzie jeszcze grał?

Piłka nożna to sport, który interesuje osoby w każdym wieku. Nie da się jednak ukryć, że jeśli chodzi o zawodowych zawodników najczęściej mamy do czynienia z młodymi mężczyznami, którzy dość szybko kończą swoje kariery. Wraz z wiekiem zmniejsza się bowiem ich sprawność oraz szybkość i refleks. Od tej reguły są jednak wyjątki. Jednym z nich jest Kazuyoshi Miura. Nazywany jest on bowiem najstarszym piłkarzem. Dlaczego i ile tak naprawdę ma lat? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Kazuyoshi Miura – co warto o nim wiedzieć?

Kazuyoshi Miura, znany również jako “Król Kazu”, to ikona japońskiej piłki nożnej, która zyskała sławę dzięki swojej niezwykłej karierze rozciągającej się na pięć dekad. Urodzony 26 lutego 1967 roku w Shizuoka, Miura rozpoczął swoją karierę w Brazylii, gdzie jako młody chłopak podjął ryzyko i wyjechał, by spełnić swoje marzenia o grze w piłkę nożną. Jego determinacja i talent szybko zaowocowały kontraktem z Santos FC, a później z innymi brazylijskimi klubami, takimi jak Palmeiras i Coritiba.

Powrót do Japonii w 1990 roku był dla Miury początkiem nowego rozdziału. Dołączył do Yomiuri SC, który później przekształcił się w Verdy Kawasaki, a jego gra stała się jednym z filarów nowo powstałej J-League w 1993 roku. Jego charakterystyczny “Kazu Feint” i “Kazu Dance” po zdobyciu bramki stały się znakiem rozpoznawczym nie tylko jego samego, ale i całej ligi.

Miura nie tylko zyskał status gwiazdy w kraju, ale również przyczynił się do rozwoju piłki nożnej w Japonii. Jego wkład został doceniony przez przyznanie mu tytułu Azjatyckiego Piłkarza Roku IFFHS. W reprezentacji Japonii zagrał 89 meczów, zdobywając 55 bramek, co świadczy o jego niezwykłej skuteczności i umiejętnościach lidera na boisku.

Debiut w drugoligowym klubie w wieku 56 lat

Kazuyoshi Miura to japoński zawodnik, który ma za sobą bardzo długą karierę. Szczegółowo omówiliśmy ją powyżej. Dlaczego jednak teraz stało się o nim głośno? Wszystko to za sprawą jego debiutu w drugiej lidze portugalskiej piłki nożnej.
Zawodnik 22 kwietnia 2023, wystąpił w drugoligowym portugalskim klubie po raz pierwszy. Pojawił się wyjazdowym meczu z Academico Viseu (4:1). Jest członkiem drużyny Oliveirense, która wygrała to spotkanie. 

Kazuyoshi Mira podczas tego meczu pojawił się na murawie w ostatniej minucie spotkania i został okrzyknięty mianem najstarszego zawodowego piłkarza. W momencie gry miał 56 lat i 24 dni. Był to jego 38 sezon na boisku. 

Jak długo będzie grał Kazuyoshi Miura?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dowiadują się o długowiecznym piłkarzu, który wciąż jest aktywnym członkiem zespołu Oliveirense. Obecnie piłkarz ma 57 lat i nadal nie zrezygnował z gry i regularnych treningów. Wciąż może poszczycić się dobrą kondycją i sprawnością. Nie da się jednak ukryć, że jest w wieku, w którym większość sportowców dawno jest już na zasłużonej emeryturze. Wkrótce pewnie więc sam zdecyduje się na taki krok, choć na razie w sieci nie znajdziemy oficjalnych informacji na ten temat.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *