Najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów wszechczasów – TOP 25 piłkarzy

Liga Mistrzów to jeden z tych turniejów piłkarskich, które są kojarzone nawet przez osoby, które kibicują tylko okazjonalnie. Te emocjonujące rozgrywki zachęcają miłośników piłki do prowadzenia różnego rodzaju rankingów. Wśród nich wymienić możemy nie tylko klasyfikację zawodników czy drużyn, ale również rankingi najlepszych strzelców Ligi Mistrzów wszechczasów. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda.

Najważniejsze informacje na temat Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów UEFA, znana również jako Puchar Europy, to najbardziej prestiżowy turniej piłkarski w Europie dla klubów. Jego początki sięgają 1955 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano rozgrywki pod nazwą Puchar Europejskich Klubów Mistrzowskich. Przez lata format turnieju ewoluował, a w 1992 roku został przekształcony w obecną formę Ligi Mistrzów.

W tradycyjnym formacie, który obowiązywał do niedawna, Liga Mistrzów składała się z kilku etapów: eliminacji, fazy grupowej, a następnie fazy pucharowej, która kończyła się finałem rozgrywanym na neutralnym stadionie. W fazie grupowej drużyny były podzielone na grupy i grały mecze “każdy z każdym” w domu i na wyjeździe. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy pucharowej, która rozgrywana była systemem dwumeczów aż do finału.

Liga Mistrzów od zawsze przyciągała najlepsze kluby i największe gwiazdy futbolu, stając się areną dla niektórych z najbardziej pamiętnych momentów w historii sportu. Real Madryt, jako najbardziej utytułowany klub w historii rozgrywek, wygrał turniej 14 razy, co jest rekordem. Liga Mistrzów nie tylko świętuje sukcesy klubów, ale także promuje ducha rywalizacji i jedności poprzez sport na całym kontynencie europejskim.

Najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów wszechczasów

Przejdźmy jednak do tematu naszego artykułu a więc listy najlepszych strzelców Ligi Mistrzów wszechczasów. Mówiąc najprościej, przedstawia ona listę zawodników, którym udało zdobyć się najwięcej bramek w historii na przestrzeni całego okresu rozgrywek Ligi Mistrzów. Prezentuje się ona następująco:

 1. Cristiano Ronaldo – 140 goli
 2. Lionel Messi – 129 goli
 3. Robert Lewandowski – 94 gole
 4. Karim Benzema – 90 goli
 5. Raúl – 71 goli
 6. Ruud van Nistelrooy – 56 goli
 7. Thomas Müller – 54 gole
 8. Thierry Henry – 50 goli
 9. Alfredo di Stéfano- 49 goli
 10. Zlatan Ibrahimović – 48 goli
 11. Andrij Szewczenko – 48 goli
 12. Kylian Mbappé – 46 goli
 13. Filippo Inzaghi – 46 goli
 14. Eusebio – 46 goli
 15. Didier Drogba – 44 gole
 16. Mohamed Salah – 44 gole
 17. Neymar – 43 gole
 18. Alessandro Del Piero – 42 gole
 19. Sergio Agüero – 41 goli
 20. Erling Haaland – 41 goli
 21. Antoine Griezmann – 36 goli
 22. Ferenc Puskás – 36 goli
 23. Edinson Cavani -35 goli
 24. Gerd Müller – 34 gole
 25. Fernando Morientes – 33 gole

Wysokie miejsce Roberta Lewandowskiego wśród strzelców Ligi Mistrzów wszechczasów

Jak z pewnością zauważyliście bardzo wysoką pozycję wśród strzelców Ligi Mistrzów wszechczasów zajmuje zawodnik z naszego kraju. Z dorobkiem 93 bramek, Robert Lewandowski znajduje się na trzecim miejscu w historii rozgrywek, ustępując jedynie legendarnym postaciom takim jak Cristiano Ronaldo z 140 golami i Leo Messi z 129 bramkami. Co więcej, Lewandowski osiągnął ten wynik w 117 meczach, co pokazuje jego skuteczność i zdolność do zdobywania bramek w kluczowych momentach

Zmiany w Lidze Mistrzów – czego możemy się spodziewać?

W sezonie 2024/2025 czekają nas znaczące zmiany w formacie tych zawodów. UEFA ogłosiła, że zamiast dotychczasowej fazy grupowej, wszystkie 36 drużyn będzie rywalizować w jednej lidze, a każdy zespół rozegra osiem meczów z różnymi przeciwnikami. To oznacza więcej emocjonujących spotkań i szansę na zobaczenie ciekawszych konfrontacji.

W ostatnich latach Liga Mistrzów była świadkiem wielu pamiętnych momentów. Od niesamowitych zwrotów akcji, jak chociażby dramatyczny awans Arsenalu do ćwierćfinału po serii rzutów karnych z FC Porto po spektakularne starcia gigantów, takich jak Real Madryt kontra Manchester City. Liga Mistrzów nieustannie dostarcza kibicom niezapomnianych wrażeń i jest areną, na której rodzą się legendy futbolu. 

Zmiany w formacie Ligi Mistrzów to odpowiedź na rosnące oczekiwania kibiców i ewolucję piłki nożnej. Nowy system ma na celu zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności rozgrywek, a także zapewnienie większej liczby meczów na najwyższym poziomie. To wszystko sprawia, że Liga Mistrzów pozostaje na czele europejskiego futbolu, a jej trofeum to jeden z najbardziej pożądanych pucharów w świecie sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *