Matthijs De Ligt – ile ma lat i kim jest jego dziewczyna? Dzieci i rodzina piłkarza

Piłka nożna to sport, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nic więc dziwnego, że miłośnicy tej dyscypliny interesują się nie tylko zawodnikami ze swojego kraju, ale również wybitnymi piłkarzami z innych krajów. Jedną z takich osób jest Matthijs De Ligt – holednerski piłkarz przykuwa uwagę mediów nie tylko swoim talentem ale również urodą. Wiedząc o tym postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje na jego temat.

Matthijs De Ligt – wiek, data urodzenia, pochodzenie, młode lata

Matthijs De Ligt, urodzony 12 sierpnia 1999 roku w Leiderdorp w Holandii, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrońców na świecie. Matthijs De Ligt pochodzi z rodziny o sportowych tradycjach. Jego rodzice, Frank i Vivian De Ligt, byli tenisistami. Matthijs jest najstarszym z trojga dzieci. Ma młodsze rodzeństwo – bliźnięta, brata Wouta i siostrę Fleur. 

Jego piłkarska podróż rozpoczęła się w FC Abcoude, skąd w wieku zaledwie 9 lat trafił do słynnej akademii Ajaxu Amsterdam. Młody De Ligt szybko udowodnił swoją wartość, pomimo początkowych wątpliwości trenerów co do jego szybkości i kondycji.

Matthijs De Ligt – kariera zawodowa

Matthijs De Ligt jest uważany za jednego z najlepszych obrońców na świecie, znany ze swojej siły, przywództwa, agresywności, umiejętności taktycznych i zdolności do gry głową. Jak wspominaliśmy, swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął bardzo wcześnie – już w wieku 9 lat kiedy to dołączył do Akademii Ajaxu Amsterdam. Szybko zaprezentował swoje umiejętności, co zaowocowało debiutem w pierwszym zespole w 2016 roku. Jego wybitne występy w Ajaxie, w tym zdobycie podwójnej korony krajowej i dotarcie do półfinałów Ligi Mistrzów, przyciągnęły uwagę wielkich klubów europejskich.

W 2019 roku De Ligt przeniósł się do Juventusu, gdzie pomógł włoskiemu gigantowi w utrzymaniu tytułu ligowego w swoim pierwszym sezonie i odzyskaniu Pucharu Włoch w drugim sezonie. Po trzech latach w Turynie, w 2022 roku holenderski obrońca dołączył do Bayernu Monachium. W swojej inauguracyjnej kampanii z bawarskim klubem ponownie zdobył tytuł mistrza ligi.

Na arenie międzynarodowej, De Ligt zadebiutował w reprezentacji Holandii w 2017 roku w wieku 17 lat, stając się najmłodszym graczem w kadrze narodowej od 1931 roku. Reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy 2020 i Mistrzostwach Świata 2022, gdzie jego siła, przywództwo i umiejętności obronne były kluczowe dla drużyny.

Czy Matthijs De Ligt ma dziewczynę?

Matthijs De Ligt jest nie tylko doskonałym obrońcą ale również bardzo przystojnym, młodym mężczyzną. Nic więc dziwnego, że żeńska część kibiców zastanawia się nad tym czy jego serce jest zajęte. Odpowiedź brzmi: owszem De Ligt posiada partnerkę. Co więcej, jest osobą bardzo stałą w uczuciach. Od początku 2018 roku, serce holenderskiego obrońcy należy do AnneKee Molenaar. 

AnneKee Molenaar jest nie tylko partnerką znanego piłkarza, ale również odnosi sukcesy jako modelka, pojawiając się na okładkach wielu znanych magazynów. Kobieta urodziła się 14 września 1999 roku w Zaandam w Holandii. Ona również wywodzi się z rodziny o sportowych korzeniach – jej ojciec, Kees ‘Keje’ Molenaar, był piłkarzem, a brat, Jip Molenaar, kontynuuje rodzinne tradycje, grając jako środkowy obrońca dla FC Volendam U21.

Choć związek piłkarza i modelki narażony jest na światła reflektorów i zainteresowanie mediów, wydaje się być oparty na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. W wywiadach, Matthijs i AnneKee podkreślają, że ich życie to nie tylko praca i sukcesy, ale również studia, miłość i codzienne wspólne chwile. W lipcu 2023 roku para zdecydowała się na zaręczyny, co było romantycznym zwieńczeniem ich dotychczasowej wspólnej drogi.

Czy Matthijs De Ligt posiada dzieci?

Kolejnym, często zadawanym przez internautów pytaniem jest to, dotyczące ojcostwa Matthijasa De Ligt’a. Zawodnik nie spełnia się obecnie w roli ojca – nie posiada własnych pociech. Jest stosunkowo młodym mężczyzną, który na razie stawia na swój rozwój zawodowy i karierę. 

Zawodnik bardzo poważnie podchodzi do swojej kariery piłkarskiej, co wymaga od niego dużego zaangażowania czasowego i fizycznego. Ponadto wraz ze swoją partnerką chcą skupić się nie tylko na rozwoju zawodowym ale również na wspólnych podróżach i przeżywaniu chwil we dwoje. 

Matthijs De Ligt – ciekawostki

Matthijs De Ligt jest zawodnikiem, który cieszy się sporą sympatią i zainteresowaniem fanów. Nie dziwi więc fakt, że chcą oni wiedzieć jak najwięcej na jego temat. Zdając sobie z tego sprawę przygotowaliśmy kilka ciekawostek na jego temat:

  • Był najmłodszym pełnoprawnym debiutantem w Ajaxie, kiedy wystąpił przeciwko Willem II w meczu pucharowym tuż po swoich 17 urodzinach.
  • De Ligt jest również najmłodszym kapitanem w historii Ajaxu i najmłodszym zawodnikiem, który poprowadził drużynę w meczu pucharowym Ligi Mistrzów UEFA.
  • W 2018 roku zdobył wyróżnienie Golden Boy stając się pierwszym obrońcą, który otrzymał tę nagrodę.
  • Poza boiskiem, De Ligt jest znany ze swojej skromności i ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *