Kylian Mbappe – ile ma lat i skąd pochodzi? Czy ma dzieci?

Nie da się ukryć, że Kylian Mbappe należy do grona piłkarzy, którzy cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że wielu kibiców piłki nożnej stara się dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego uzdolnionego napastnika. Interesują się nie tylko jego karierą zawodową, ale również życiem prywatnym. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na jego temat. 

Kylian Mbappe – wiek, data urodzenia, pochodzenie

Kylian Mbappe, właśc. Kylian Mbappé Lottin, urodził się 20 grudnia 1998 roku w Paryżu jako najstarszy syn w rodzinie. Jego ojciec, Wilfried, pochodzi z Kamerunu, a matka, Fayza Lamari, ma algierskie korzenie. Oboje rodzice są związani ze światem sportu: Wilfried jest trenerem oraz agentem Kyliana, a matka grała w młodości w piłkę ręczną. Mbappe ma młodszego brata, Ethana, który również grał dla PSG w grupie zawodników poniżej 12. roku życia w 2018 roku. Chłopiec aktualnie znajduje się w drużynie U-19 w tym samym klubie. Zawodnik mierzy około 178 cm wzrostu, waży mniej więcej 73 kg i prowadzi aktywny profil na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 70 milionów użytkowników.

Kylian Mbappe – kariera piłkarska 

Kylian Mbappe to  jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy swojego pokolenia, zyskał rozgłos dzięki swojej dynamicznej grze, szybkości i zdolności do zdobywania bramek. Mbappe zaczynał w AS Bondy, małym klubie z przedmieść Paryża. Już w wieku 12 lat dołączył do akademii AS Monaco, gdzie szybko zwrócił na siebie uwagę. W wieku 16 lat zadebiutował w pierwszej drużynie AS Monaco. Jego błyskawiczna prędkość i umiejętności techniczne przyciągnęły uwagę wielu klubów. W 2017 roku Mbappe przeszedł do Paris Saint-Germain za rekordową kwotę (ponad 180 milionów euro). Był to jeden z najdroższych transferów w historii piłki nożnej. W PSG stał się kluczowym zawodnikiem, zdobywając bramki i asystując kolegom z drużyny. Jego współpraca z Neymarem i Edinsonem Cavanim była niezwykle efektywna. Mbappe zdobył wiele tytułów z PSG, w tym Ligue 1 i Puchar Francji. W reprezentacji Francji był ważnym ogniwem podczas Mistrzostw Świata 2018, gdzie zdobył 4 bramki i pomógł swojej drużynie wygrać turniej.

Kylian Mbappe – życie prywatne. Czy ma żonę?

Życie piłkarzy znajdujących się w światowej czołówce od zawsze budziło zainteresowanie kibiców i mediów. Długo więc spekulowano na temat tego, czy Mbappe ma żonę. Okazało się, że mężczyzna nie jest żonaty. Nie oznacza to jednak, że serce wybitnego zawodnika nie jest zajęte. 

Kylian Mbappe jest bowiem związany z kilka lat od niego starszą belgijską modelką Rose Bertram. Co ciekawe, Kylian nie jest pierwszym zawodnikiem PSG, z którym związana jest piękna modelka. W przeszłości była już bowiem partnerką holenderskiego zawodnika Gregory’ego van Der. Mmo to para tworzy szczęśliwy i zgody związek i chętnie pokazuje się ze sobą publicznie. Obecnie, z racji obowiązków zawodowych obojga zamieszkują w Paryżu. 

Kylian Mbappe – dzieci

To kolejna kwestia, która intryguje kibiców a zwłaszcza żeńską część społeczności miłośników futbolu. Postanowiliśmy więc sprawdzić czy Kylian Mbappe jest ojcem. Jak się okazuje, młody mężczyzna nie posiada jeszcze własnego potomstwa. Nie wypowiada się również w mediach na temat tego, czy planuje rodzicielstwo w przyszłości. Widać jednak, że jest człowiekiem bardzo rodzinnym, który stanowi autorytet dla swojego młodszego brata. Możemy więc podejrzewać, że w przyszłości zdecyduje się na posiadanie własnych dzieci, dla których z pewnością będzie wzorem do naśladowania. 

Ciekawostki o Mbappe

Kylian Mbappe to piłkarz, o którym mówi się obecnie naprawdę sporo. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy na jego temat pojawiają się jakiekolwiek ciekawostki. Okazało się, że takowych nie brakuje. Oto niektóre z nich:

  • W dzieciństwie Mbappe podziwiał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk był jego największym idolem, a jego styl gry stanowił inspirację dla młodego Francuza.
  • W wieku 14 lat Kylian został zaproszony na testy do londyńskiego klubu Chelsea. To dowód na jego ogromny talent i potencjał, który już wtedy przyciągał uwagę europejskich gigantów.
  • Gdyby nie piłka nożna, Mbappe prawdopodobnie zostałby tenisistą. Już od najmłodszych lat uwielbiał ten sport, co świadczy o jego wszechstronności i miłości do rywalizacji
  • Mbappe często jest określany jako “nowy Thierry Henry”. Porównuje się go do legendarnego francuskiego napastnika, który również zdobywał bramki w młodym wieku i osiągnął wielkie sukcesy w karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *