Krzysztof Piątek – ile zarabia? Zarobki w AC Milan i polskiej reprezentacji

Zarobki polskich piłkarzy to temat, który od zawsze pobudzał ciekawość kibiców. Szczególnie w przypadku tych zawodników, którym udało się osiągnąć sukces międzynarodowy. Jedną z takich osób jest Krzysztof Piątek. Ile zarabia? Jak zmieniały się jego zarobki na przestrzeni lat? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Krzysztof Piątek – krótki życiorys

Krzysztof Piątek to polski piłkarz, który gra na pozycji napastnika w tureckim klubie İstanbul Başakşehir. Jest także reprezentantem Polski, z którą brał udział w Mistrzostwach Europy U-21 w 2017 roku i Mistrzostwach Świata w 2022 roku. Piątek urodził się w Dzierżoniowie i zaczął grać w piłkę nożną w lokalnych klubach, takich jak Niemczanka Niemcza, Dziewiątka Dzierżoniów i Lechia Dzierżoniów. W 2013 roku trafił do Zagłębia Lubin, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie i pomógł drużynie awansować do I ligi, a następnie zdobyć brązowy medal i zagrać w Lidze Europy.

W 2016 roku przeniósł się do Cracovii, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu i jednym z czołowych snajperów ligi. W 2018 roku zwrócił na siebie uwagę włoskich klubów i podpisał kontrakt z Genoą, gdzie w pół roku strzelił 19 goli w 21 meczach. Jego świetna forma zaowocowała transferem do AC Milanu, gdzie kontynuował strzelecką passę i stał się ulubieńcem kibiców.

W 2020 roku Piątek zmienił barwy klubowe i dołączył do niemieckiego Herthy Berlin, gdzie nadal pokazuje swoją klasę i ambicje. W 2022 roku został wypożyczony do Fiorentiny, a następnie do Salernitany, gdzie pomagał im w utrzymaniu się w Serie A. W 2023 roku Piątek trafił do tureckiego Başakşehir, gdzie strzela gole i walczy o mistrzostwo.

Majątek Krzysztofa Piątka – co o nim wiadomo?

Krzysztof Piątek to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich piłkarzy. Jego kariera klubowa i reprezentacyjna przyniosła mu nie tylko sławę, ale także spore zarobki. Jak kształtuje się majątek napastnika Herthy Berlin i ile wynosi jego wartość transferowa? Sprawdziliśmy, co o nim wiadomo.

Według portalu Transfermarkt, wartość rynkowa Krzysztofa Piątka wynosi obecnie 15 milionów euro. To spadek w porównaniu z jego rekordową kwotą z 2019 roku, kiedy to po świetnym sezonie w Genoi i Milanie był wyceniany na 40 milionów euro. Piątek był wtedy najlepszym strzelcem Serie A i jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Jego przenosiny do Milanu kosztowały 35 milionów euro, co było najwyższym transferem w historii polskiego futbolu.

Jego kontrakt z Milanem zapewniał mu roczne zarobki na poziomie 1,8 miliona euro. W 2020 roku Piątek zmienił barwy klubowe i dołączył do niemieckiej Herthy Berlin za 27 milionów euro. Jego pensja w nowym zespole wynosi 2,5 miliona euro rocznie. W 2022 roku Piątek został wypożyczony do Fiorentiny, a następnie do Salernitany, gdzie pomagał im w utrzymaniu się w Serie A. W 2023 roku trafił do tureckiego Başakşehir. Nie wiadomo, ile zarabia w tych klubach, ale można przypuszczać, że nie mniej niż w Herthcie.

Oprócz zarobków z kontraktów, Piątek ma także dochody z reklam i sponsorów. Jego twarz widnieje na plakatach i billboardach wielu znanych marek. Szacuje się, że majątek Krzysztofa Piątka wynosi około 15 milionów euro. To imponująca suma, ale nie oznacza, że piłkarz zapomniał o swoich korzeniach i prowadzi rozrzutny tryb życia. Piątek znany jest bowiem ze swojej skromności i profesjonalizmu.

Ile Krzysztof Piątek zarabiał w poszczególnych klubach?

Pytanie ile zarabia Krzysztof Piątek bardzo często pojawia się na piłkarskich forach i grupach. Spróbowaliśmy przeanalizować jak wyglądało to w poszczególnych klubach piłkarskich. Udało nam się ustalić, że zarobki Krzysztofa Piątka w poszczególnych klubach prezentowały się następująco:

 • Zagłębie Lubin: 0,045 miliona euro rocznie
 • Cracovia: 0,15 miliona euro rocznie
 • Genoa: 0,45 miliona euro rocznie
 • AC Milan: 1,8 miliona euro rocznie
 • Hertha Berlin: 2,5 miliona euro rocznie
 • Fiorentina: nieznana kwota
 • Salernitana: nieznana kwota
 • Başakşehir: nieznana kwota

Zarobki Krzysztofa Piątka – ile obecnie zarabia?

Turecki zespół, w którym obecnie gra Krzysztof Piątek nie zdradza szczegółowych informacji na temat tego ile płaci swoim zawodnikom. Możemy jednak przypuszczać, że Piątek nie zarabia w nim mniej niż miało to miejsce w czasie gdy należał do berlińskiej drużyny. Dlatego też załóżmy, że zarabia około:

 • Na sekundę: około 0,08 euro
 • Na dzień: około 6,8 tysiąca euro
 • Na miesiąc: około 208 tysięcy euro
 • Na rok: około 2,5 miliona euro.

Nie da się ukryć, że są to imponujące wyniki, co więcej nie jest to jego jedyne źródło dochodu. Pamiętajmy, że Krzysztof Piątek zarabia także grając w reprezentacji Polski. Niektóre źródła podają, że PZPN płaci swoim piłkarzom 20 tysięcy euro za każde zwycięstwo, 10 tysięcy euro za każdy remis i 5 tysięcy euro za każdą porażkę. Jeśli tak jest, to Piątek zarobił w reprezentacji Polski w 2020 roku około 100 tysięcy euro, w 2021 roku około 140 tysięcy euro, a w 2022 roku około 120 tysięcy euro. Oczywiście, te kwoty mogą się różnić w zależności od umów indywidualnych i premii za osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *