Kamil Grosicki – ile ma lat i czy ma żonę? Dzieci, wzrost i pochodzenie

Piłkarze wchodzący w skład polskiej reprezentacji to sportowcy, którzy cieszą się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem kibiców. Często interesuje nas nie tylko ich kariera zawodowa czy sukcesy na boisku, ale również życie prywatne. Jedną z osób, o które często pytają internauci jest Kamil Grosicki. Zawodnik ten jest bowiem bardzo interesującą postacią, o której warto wiedzieć coś więcej. Wiedząc o tym, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na jego temat.

Kamil Grosicki – przebieg kariery sportowej

Kamil Grosicki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim futbolu. Jako skrzydłowy reprezentacji Polski i Pogoni Szczecin zdobył status ikony tych drużyn. Jego kariera była pełna wzlotów i upadków, zarówno na boisku, jak i poza nim.  Jego kariera piłkarska rozpoczęła się w Pogoni Szczecin, a później grał m.in. w Legii Warszawa, FC Sion, Jagiellonii Białystok, Sivasspor, Stade Rennais, Hull City i West Bromwich Albion. Obecnie powrócił do rodzimej Pogoni Szczecin, gdzie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2021/2022. Kamil Grosicki jest również uczestnikiem Mistrzostw Europy 2012, 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018 i 2022. Cieszy się uznaniem jako piłkarz i został wybrany Ligowcem Roku w plebiscycie Piłki Nożnej. 

Kamil Grosicki – data urodzenia, wiek i pochodzenie

Kamil Grosicki urodził się 8 czerwca 1988 roku co oznacza, że obecnie mężczyzna ma 36 lat. Jest dzieckiem Pawła i Marzeny Grosickich. W sieci możemy znaleźć informację, że jego dziadek Józef Grosicki walczył w bitwie pod Monte Cassino. Kamil Grosicki posiada dwie siostry – Olivię oraz przyrodnią siostrę Kornelię. Przyszła ona na świat 23 czerwca 1999 roku i również jest piłkarką. Gra dla klubu Olimpia Szczecin.
Młode lata Kamila Grosickiego nie były różowe. Pierwsze lata kariery były naznaczone nałogiem hazardu, który sprawił, że już jako nastolatek miał długi liczone w setkach tysięcy złotych. Legia Warszawa wysłała go na przymusowy odwyk, a przed wierzycielami uciekał do Szwajcarii, gdzie został oszukany. To właśnie wtedy ówczesny prezes Jagiellonii Białystok, a dzisiaj szef PZPN, Cezary Kulesza, wyciągnął pomocną rękę do młodego piłkarza. Dzięki temu Grosicki mógł kontynuować swoją karierę.

Kamil Grosicki – wzrost i waga

Nie od dziś wiadomo, że warunki fizyczne są niezwykle istotne i mają wpływ na to, jak dany piłkarz radzi sobie na boisku. Nic więc dziwnego, że wielu kibiców zastanawia się ile wzrostu ma Kamil Grosicki. W sieci możemy znaleźć informację, że piłkarz ma 180 centymetrów wzrostu. Jego waga utrzymuje się w granicach 78 kilogramów. Oznacza to, że posiada atletyczną budowę ciała, dzięki której doskonale sprawdza się w roli pomocnika. 

Kamil Grosicki – żona. Z kim związany jest piłkarz?

Kamil Grosicki związany jest z Dominiką Grosicką, swoją żoną, która od lat towarzyszy mu w życiu prywatnym i zawodowym. Dominika, z wykształcenia kosmetolog, jest nie tylko wsparciem dla swojego męża, ale również aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się fragmentami swojego życia rodzinnego i zawodowego. Para pobrała się w 2011 roku i od tego czasu stworzyła razem zgraną rodzinę, wychowując wspólnie dwójkę dzieci. Dominika często towarzyszy Kamilowi podczas jego zawodowych wyjazdów, zarówno wtedy, gdy grał w zagranicznych klubach, jak i w trakcie występów w reprezentacji Polski. Ich związek jest przykładem harmonijnej relacji, w której oboje wspierają się wzajemnie, niezależnie od wyzwań i trudności, jakie niesie ze sobą życie zawodowego sportowca. Dominika Grosicka jest również zaangażowana w działalność charytatywną, co dodatkowo wzbogaca jej wizerunek jako osoby empatycznej i oddanej pomaganiu innym.

Kamil Grosicki – dzieci. Czy posiada własne pociechy?

Wiele osób, które śledzą karierę piłkarską Kamila Grosickiego zastanawia się, czy mężczyzna równie dobrze radzi sobie w roli głowy rodziny oraz czy posiada dzieci. Odpowiedź brzmi: owszem. Kamil i Dominika Grosicka są rodzicami, posiadają jedno dziecko – córkę Maję. Dziewczynka przyszła na świat  ur. 19 kwietnia 2012 jest więc już nastolatką. Maja jest prawdziwym oczkiem w głowie Kamila Grosickiego. Piłkarz bardzo często umieszcza fotografie z córką na swoich portalach społecznościowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *