Jakub Błaszczykowski – ile ma lat i czy ma żonę? Wzrost i pochodzenie znanego piłkarza

Piłkarze należący do składu polskiej reprezentacji to osoby, które cieszą się ogromną popularnością. Zainteresowanie ich życiem zawodowym i prywatnym rośnie szczególnie w czasie ważnych piłkarskich wydarzeń, takich jak obecne mistrzostwa Europy. Jednym z zawodników, który przykuwa obecnie zainteresowanie mediów i kibiców jest Jakub Błaszczykowski. Wiedząc o tym postanowiliśmy sprawdzić co wiadomo o tym zawodniku.

Jakub Błaszczykowski – najważniejsze informacje

Jakub “Kuba” Błaszczykowski to wybitny polski piłkarz, który zyskał międzynarodowe uznanie dzięki swojej grze w klubie Borussia Dortmund oraz w reprezentacji Polski. Jego kariera w Borussii Dortmund, gdzie grał od 2007 do 2015 roku, obfitowała w sukcesy, w tym zdobycie dwukrotnie mistrzostwa Niemiec oraz krajowego pucharu. Był również graczem Fiorentiny. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2006 roku i szybko stał się jednym z jej najważniejszych graczy, biorąc udział w Mistrzostwach Świata 2018 oraz dwóch turniejach Euro – w 2012 i 2016 roku. Jako kapitan drużyny narodowej, Błaszczykowski był nie tylko liderem na boisku, ale także inspiracją dla młodszych pokoleń piłkarzy. Zdobywając łącznie 21 bramek dla Polski, zapisał się w annałach polskiego futbolu jako jeden z najbardziej wpływowych zawodników

Jakub Błaszczykowski – data urodzenia, wiek, pochodzenie

Kuba Błaszczykowski urodził się 14 grudnia 1985 roku w Truskolasach koło Częstochowy. Obecnie ma więc 38 lat. Jego ojcem był Zygmunt – nauczyciel wychowania fizycznego. Matka piłkarza nosiła imię Anna i była ekspedientką w sklepie spożywczym. W życiu Jakuba Błaszczykowskiego doszło do ogromnej tragedii, ponieważ jego matka została zamordowana przez ojca. Miał wówczas zaledwie 11 lat. 

Po śmierci matki Jakub Błaszczykowski oraz jego brat Dawid, trafili pod opiekę swojej babci, Felicji Brzęczek. Jakub Błaszczykowski pochodzi z rodziny posiadającej sportowe korzenie. Jego wujkiem jest bowiem Jerzy Brzęczek. To trener, emerytowany piłkarz oraz były reprezentant kraju (1992-1999). Kuzynem zawodnika jest znany judoka Janusz Wojnarowicz.

Wzrost i waga Jakuba Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski jest jednym z tych zawodników, którzy wyróżniają się naprawdę sporym talentem do gry w piłkę. Wynika to po części z jego warunków fizycznych. Wzrost i waga Jakuba Błaszczykowskiego sa powszechnie znane. Nadal jednak są to informacje, których często poszukują kibice. Dlatego też wyjaśniamy. Jakub Błaszczykowski ma 175 centymetrów wzrostu. Jego waga wynosi około 71 kilogramów. Jego atletyczna budowa pozwoliła mu na wykonywanie szybkich manewrów i skuteczne rywalizowanie z przeciwnikami na najwyższym poziomie międzynarodowym. Waga i wzrost Błaszczykowskiego są typowe dla zawodowego piłkarza, co w połączeniu z jego techniką i wytrzymałością, czyni go wartościowym graczem na każdej pozycji, którą zajmuje na boisku.

Z kim związany jest Błaszczykowski? Czy ma żonę?

Wielu miłośników talentu piłkarskiego Jakuba Błaszczykowskiego zastanawia się, czy serce mężczyzny jest zajęte. Odpowiedź brzmi: owszem, Jakub Błaszczykowski od lat tworzy zgodny i szczęśliwy związek małżeński. Jego wybranką jest Agata Gołaszewska, która podobnie jak Błaszczykowski pochodzi z Częstochowy. Para wzięła ślub w 2010 roku a uroczystość miała miejsce w Ustroniu. Na co dzień nie pokazują się zbyt często na publicznych wydarzeniach i starają się chronić swoją prywatność. Wiadomo jednak, że Agata jest nie tylko żoną, ale i przyjaciółką dla Jakuba, wspierając go zarówno w jego karierze sportowej, jak i w działalności charytatywnej oraz innych przedsięwzięciach biznesowych.

Czy Jakub Błaszczykowski ma dzieci?

Kibice widząc jak zgodne małżeństwo tworzy Jakub Błaszczykowski ze swoją żoną zastanawiają się, czy są oni także szczęśliwymi rodzicami. Odpowiedź brzmi: tak. Jakub Błaszczykowski jest szczęśliwym ojcem trójki dzieci. Najstarsza córka, Oliwia, urodziła się 20 kwietnia 2011, a drugie dziecko, Lena – 26 czerwca 2014 roku. Najmłodszy syn, Fabian, przyszedł natomiast na świat 19 czerwca 2019 roku. Jego dzieci są dla niego źródłem radości i inspiracji, a on stara się być dla nich wzorem do naśladowania nie tylko jako sportowiec, ale przede wszystkim jako ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *