Ile zarabia Nicola Zalewski? Zarobki w polskiej reprezentacji i w AS Roma

Nicola Zalewski to młody piłkarz, któremu udało się zaskarbić sympatię kibiców. Jego temat często pojawia się na forach związanych z piłką nożną. Jednym z często powtarzających się pytań dotyczących tego zawodnika jest: “ile zarabia Nicola Zalewski?”. To całkowicie zrozumiałe. Zarobki zawodników od zawsze były bowiem tematem budzącym emocje. Wiedząc o tym postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda pensja Nicoli Zalewskiego. Dokładnie przeanalizowaliśmy dostępne na ten temat informacje. Sprawdź co udało nam się ustalić.

Nicola Zalewski – co warto wiedzieć?

Nicola Zalewski urodził się 23 stycznia 2002 roku w Tivoli, niedaleko Rzymu. Od dziecka interesował się piłką nożną i marzył o grze w AS Roma, klubie, który kibicował jego ojciec. Zaczynał w szkółce USD Zagarolo, skąd w wieku 9 lat trafił do akademii Romy. Tam szybko zwrócił na siebie uwagę trenerów i kolegów swoją techniką, szybkością i ambicją. Jego piłkarskim idolem był Daniele De Rossi, legendarny kapitan Romy.

Nicola zadebiutował w pierwszym zespole Romy 6 maja 2021 roku w meczu Ligi Europy z Manchesterem United. Wszedł na boisko w 76. minucie i miał udział przy bramce na 3:2 dla Romy. Trzy dni później zadebiutował w Serie A w meczu z Crotone, w którym zaliczył asystę przy golu Borji Mayorala.

W sezonie 2021/2022 stał się regularnym graczem Romy pod wodzą José Mourinho. Wystąpił w 16 meczach ligowych i 7 meczach Ligi Konferencji Europy, w której Roma sięgnęła po trofeum. Nicola zagrał w wyjściowym składzie w finale z Feyenoordem i odegrał ważną rolę w zwycięstwie 2:13. W sezonie 2022/2023 Nicola zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze seniorskiej w meczu z Sassuolo (3:4).

Nicola zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski 5 września 2021 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2022 z San Marino. Wszedł na boisko w 63. minucie i zaliczył asystę przy golu Roberta Lewandowskiego. W listopadzie tego samego roku został powołany do kadry na Mistrzostwa Świata w Katarze, gdzie zagrał w czterech meczach i pomógł Polsce awansować do 1/8 finału. W marcu 2022 roku strzelił swoją pierwszą bramkę w kadrze w meczu towarzyskim z Irlandią (2:0). Do tej pory Nicola rozegrał 14 meczów w reprezentacji i zdobył jedną bramkę.

Majątek Nicoli Zalewskiego – co o nim wiadomo?

Nicola Zalewski to jeden z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych piłkarzy polskiej reprezentacji. Jego gra w AS Roma i w kadrze narodowej przynosi mu nie tylko sportowe sukcesy, ale także spore zarobki. Jak wygląda majątek Nicoli Zalewskiego i co o nim wiadomo?

Według portalu Transfermarkt, Nicola Zalewski ma obecnie wartość rynkową 15 milionów euro. Oznacza to, że tyle mniej więcej musiałby zapłacić klub, który chciałby go kupić od AS Roma. Wartość ta jest wynikiem jego świetnej formy w sezonie 2022/2023, w którym zdobył 10 goli i 7 asyst w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Nie wiadomo dokładnie, ile Nicola Zalewski zarabia w AS Roma, ponieważ jego kontrakt jest tajny. Jednak według nieoficjalnych informacji, jego pensja wynosi około 1,5 miliona euro rocznie.Ogólną wartość majątku Nicolasa Zalewskiego obecnie szacuje się na tą samą kwotę.

Nicola Zalewski nie lubi chwalić się swoim bogactwem i nie prowadzi ekstrawaganckiego stylu życia. Nie wiadomo, czy ma jakieś drogie samochody, zegarki czy biżuterię. Wiadomo natomiast, że mieszka w luksusowym apartamencie w centrum Rzymu, który wynajmuje od klubu. Zalewski lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a także podróżować po świecie. Jego ulubionymi miejscami są Polska, gdzie odwiedza swoich krewnych, i Hiszpania, gdzie ma wielu znajomych z piłkarskiego środowiska.

Ile Nicola Zalewski zarabiał w poszczególnych klubach?

Nicola Zalewski to piłkarz, który w ciągu swojej kariery zdołał znacznie podnieść swoje zarobki. Jego pierwszy profesjonalny kontrakt z AS Roma, podpisany w grudniu 2020 roku, wynosił 100 tysięcy euro rocznie. W grudniu 2021 roku przedłużył umowę z klubem do 2025 roku, otrzymując podwyżkę do 350 tysięcy euro rocznie. W sierpniu 2022 roku, po świetnym sezonie, w którym zdobył 10 goli i 7 asyst, otrzymał kolejną podwyżkę do miliona euro rocznie. Obecnie jest jednym z najlepiej zarabiających młodych piłkarzy w Serie A.

Odpowiadając na pytanie ile zarabia Nicola Zalewski nie sposób nie wspomnieć o jego występach w reprezentacji Polski, do której został powołany po raz pierwszy w sierpniu 2021 roku. Jego stawka za mecz w kadrze wynosi 10 tysięcy złotych, a za zwycięstwo dodatkowe 5 tysięcy złotych. W sumie, Nicola Zalewski zagrał w 14 meczach w reprezentacji, w tym w 4 meczach na Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie Polska dotarła do 1/8 finału. Łącznie zarobił w kadrze 210 tysięcy złotych.

Zarobki Nicoli Zalewskiego – ile obecnie zarabia? 

Zarobki Nicoli Zalewskiego zależą od jego kontraktu z klubem i stawki za mecz w kadrze. Niemniej jednak korzystając z nieoficjalnych informacji oraz przyjmując, że Nicola Zalewski gra średnio 40 meczów w sezonie, w tym 10 w reprezentacji a przy tym wygrywa połowę z nich, można założyć że zarabia:

  • 0,0476 euro na sekundę
  • 2,86 euro na minutę
  • 171,6 euro na godzinę
  • 4118,4 euro dziennie
  • 123 552 euro na miesiąc
  • 1 482 624 euro rocznie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *