Ile zarabia Jan Bednarek? Sprawdzamy zarobki w polskiej reprezentacji i Southampton

Jan Bednarek to jeden z zawodników polskiej reprezentacji, który cieszy się sporym zainteresowaniem oraz popularnością. Nic więc dziwnego, że kibice często zastanawiają się ile zarabia Bednarek. Wiedząc o tym postanowiliśmy to sprawdzić. W naszym artykule znajdziesz aktualne ustalenia.

Jan Bednarek – krótki życiorys

Jan Bednarek to polski piłkarz, który gra na pozycji środkowego obrońcy w angielskim klubie Southampton i w reprezentacji Polski. Urodził się 12 kwietnia 1996 roku w Słupcy i zaczął swoją karierę w Sokole Kleczew. W 2012 roku trafił do akademii Lecha Poznań, gdzie zadebiutował w pierwszym zespole rok później. W 2015 roku został wypożyczony do Górnika Łęczna, gdzie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Po powrocie do Lecha w 2016 roku, stał się jednym z kluczowych obrońców drużyny, która zdobyła mistrzostwo Polski.

W 2017 roku przeniósł się do Southampton za około 6 milionów euro. W tym samym roku zadebiutował także w dorosłej reprezentacji Polski i został powołany na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji, gdzie strzelił jedyną bramkę dla Polski w turnieju. W 2020 roku wystąpił na Mistrzostwach Europy, gdzie Polska odpadła w fazie grupowej. W 2021 roku został ojcem córki Lilly, a w 2022 roku poślubił swoją długoletnią partnerkę Julię Nowak. W tym samym roku został wypożyczony do Aston Villi, gdzie gra do dziś.

Jan Bednarek to jeden z najbogatszych polskich piłkarzy, którzy grają za granicą. Jego majątek szacowany jest na kilkanaście milionów euro, co plasuje go w czołówce zarabiających reprezentantów Polski. Jak udało mu się zgromadzić taką fortunę i na co ją wydaje?

Majątek Jana Bednarka – co o nim wiadomo?

Jan Bednarek to jeden z najbogatszych polskich piłkarzy, którzy grają za granicą. Jego majątek szacowany jest na kilkanaście milionów euro, co plasuje go w czołówce zarabiających reprezentantów Polski. Jak udało mu się zgromadzić taką fortunę i na co ją wydaje? Wyjaśniamy. 

Bednarek zaczął zarabiać duże pieniądze, gdy w 2017 roku przeniósł się z Lecha Poznań do Southampton za około 6 milionów euro. Według nieoficjalnych informacji, jego roczna pensja w angielskim klubie wynosiła ponad milion euro. W 2019 roku podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Southampton, który podniósł jego zarobki do około 2,5 miliona euro rocznie3. W 2022 roku został wypożyczony do Aston Villi, gdzie prawdopodobnie zarabia jeszcze więcej, choć dokładna kwota nie jest znana.

Bednarek nie tylko zarabia na grze w piłkę, ale także na reklamach i sponsorach. Jest twarzą marki odzieżowej 4F, która ubiera reprezentację Polski. Współpracuje także z firmami takimi jak Nike, Gillette, T-Mobile czy Coca-Cola. Nie wiadomo, ile dokładnie zarabia na tych umowach, ale na pewno są to spore sumy.

Bednarek nie chwali się swoim majątkiem w mediach społecznościowych, ale zdradza nieco o swoim stylu życia poprzez portale społecznościowe. Rodzina Bednarków mieszka w luksusowym domu w Birmingham, niedaleko stadionu Aston Villi. Dom ma pięć sypialni, cztery łazienki, basen, siłownię i ogród. W sieci możemy znaleźć informacje mówiące o tym, że wartość nieruchomości wynosi około 2 milionów funtów.

Bednarek lubi także podróżować i poznawać nowe miejsca. Na swoim profilu można zobaczyć zdjęcia z wakacji w takich krajach jak Hiszpania, Włochy, Francja czy Grecja. Piłkarz nie oszczędza na luksusach i często korzysta z prywatnych samolotów i jachtów. Nie wiadomo, czy posiada własne, czy tylko wynajmuje.

Bednarek nie zapomina także o swoich korzeniach i pomaga potrzebującym. W 2019 roku ufundował boisko do piłki nożnej w swoim rodzinnym mieście Słupca. Wspiera także lokalne kluby sportowe i organizacje charytatywne. W 2020 roku wziął udział w akcji #hot16challenge, w której nagrał rapowaną zwrotkę i przekazał pieniądze na walkę z koronawirusem.

Ile Jan Bednarek zarabiał w poszczególnych klubach?

Jan Bednarek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy, który od kilku lat gra w drużynie wyspa brytyjskich. Jego kariera jest pełna sukcesów, ale także sporych zarobków. Ile dokładnie zarabiał w poszczególnych klubach, w których występował?

Zacznijmy od początku. Bednarek swoją profesjonalną przygodę z piłką rozpoczął w Lechu Poznań, gdzie zadebiutował w 2013 roku. Wtedy jego pensja nie była zbyt wysoka, bo wynosiła około 10 tysięcy złotych miesięcznie. W 2015 roku został wypożyczony do Górnika Łęczna, gdzie zarabiał podobnie. Dopiero po powrocie do Lecha w 2016 roku jego zarobki wzrosły do około 30 tysięcy złotych miesięcznie. W sezonie 2016/2017 był jednym z najlepszych obrońców w lidze i pomógł Lechowi zdobyć mistrzostwo Polski.

W 2017 roku Bednarek zdecydował się na transfer do Southampton za około 6 milionów euro. Był to duży krok w jego karierze, ale także w jego portfelu. Według nieoficjalnych informacji, jego roczna pensja w angielskim klubie wynosiła ponad milion euro, co daje około 83 tysiące euro miesięcznie. W 2019 roku podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Southampton, który podniósł jego zarobki do około 2,5 miliona euro rocznie, czyli ponad 200 tysięcy euro miesięcznie.

W 2022 roku Bednarek został wypożyczony do Aston Villi, gdzie prawdopodobnie zarabiał jeszcze więcej, choć dokładna kwota nie jest znana. Niemniej jednak jego przygoda z tym klubem nie trwała długo, bo w styczniu 2023 roku jego wypożyczenie zostało skrócone i wrócił do Southampton. Nadal jest zawodnikiem tej drużyny, w której zarabia na poziomie 2,5 miliona euro rocznie.

Zarobki Jana Bednarka

Według nieoficjalnych informacji, jego roczna pensja w Southampton wynosi około 2,5 miliona euro, co daje około 208 tysięcy euro miesięcznie. Przeliczając na złotówki, otrzymujemy około 950 tysięcy złotych miesięcznie. To oznacza, że Jan Bednarek zarabia:

  • około 36 groszy na sekundę
  • około 22 złote na minutę
  • około 1300 złotych na godzinę
  • około 31 tysięcy złotych dziennie
  • około 950 tysięcy złotych miesięcznie
  • około 11,4 miliona złotych rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *