Hansi Flick wypowiedział się na temat transferu Rodriego do Barcelony. Zdobywca Złotej Piłki za 2024 rok dołączył do katalońskiego klubu z Manchesteru City, podpisując kontrakt obowiązujący do połowy 2030 roku.
Flick docenia wszechstronność Rodriego
Barcelona oficjalnie potwierdziła pozyskanie kapitana reprezentacji Hiszpanii. Hansi Flick przyznał, że sprowadzenie pomocnika było dla klubu dużą szansą, a wszyscy w zespole byli przekonani o słuszności tego ruchu.
„Oczywiście, była to dla nas wielka szansa, aby go sprowadzić. Wszyscy byli w stu procentach przekonani, ponieważ to fantastyczny zawodnik. Wnosi coś wyjątkowego do każdej drużyny. Dla mnie wspaniale było go pozyskać, a właściwie wspaniale, że jest już tutaj” – powiedział Flick.
Trener Barcelony uważa, że Rodri może być najlepszym defensywnym pomocnikiem na świecie. Niemiec zwrócił uwagę na jego umiejętność kontrolowania spotkań, skuteczność w defensywie oraz grę w powietrzu.
„Myślę, że jest prawdopodobnie najlepszym defensywnym pomocnikiem. Potrafi kontrolować grę, ale jest również świetnym obrońcą. Doskonale radzi sobie w pojedynkach powietrznych, co ma dla nas ogromne znaczenie” – stwierdził szkoleniowiec.
Flick podkreślił również, że obecność Rodriego może pozytywnie wpłynąć na pozostałych zawodników Barcelony. „Oczywiście podnosi poziom każdego piłkarza” – dodał trener.
Rodri wybrał Barcelonę
Sam Rodri przyznał, że podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości nie było łatwe. Pomocnik zaznaczył jednak, że Barcelona od początku była jego pierwszym wyborem.
Flick on Rodri. pic.twitter.com/q8tVNIjPiF
– Barça Touchline (@BarcaTouchline) August 18, 2026

