Czy Wojciech Szczęsny pali papierosy? Dlaczego mu na to pozwalają?

Reprezentacja Polski budzi wśród kibiców skrajne emocje w zależności od tego, jak radzą sobie w aktualnych rozgrywkach. Istnieją jednak zawodnicy, którzy cieszą się ogromną sympatią niezależnie od tego jakie wyniki osiąga drużyna. Jednym z nich jest z całą pewnością Wojciech Szczęsny. Nasz bramkarz niejednokrotnie poradził sobie w trudnych, a nawet beznadziejnych sytuacjach. Tymczasem okazuje się, że stoi za nim pewna “mroczna tajemnica”, którą jest palenie papierosów. Czy Wojciech Szczęsny naprawdę pali? Czy jego trenerzy na to pozwalają? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Co warto wiedzieć o Wojciechu Szczęsnym?

Wojciech Tomasz Szczęsny to polski profesjonalny piłkarz, który gra na pozycji bramkarza we włoskim klubie Juventus i reprezentacji Polski. Urodził się 18 kwietnia 1990 roku w Warszawie, w rodzinie z tradycją piłkarską. Zaczynał swoją karierę klubową w Legii Warszawa, a następnie przeniósł się do Arsenału w 2006 roku, gdzie zadebiutował zawodowo w 2009 roku. 

Po powrocie z wypożyczenia do Brentford FC, został pierwszym bramkarzem Arsenalu. W 2015 udał się na wypożyczenie do włoskiego klubu AS Roma, gdzie zdobył odpowiednio brązowy i srebrny medal Serie A w dwóch kolejnych sezonach, a w kampanii 2016/2017 zachował najwięcej czystych kont w lidze. Jego występy w tym klubie, w 2017 zaowocowały transferem do mistrza Włoch, Juventusu.

W pierwszym sezonie był zmiennikiem Gianluigiego Buffona, natomiast od kampanii 2018/2019 jest podstawowym bramkarzem zespołu. Na poziomie reprezentacji Polski wystąpił już od 2009 roku i uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2018, 2022, a także Mistrzostwach Europy 2012, 2016 i 2020. Jest rekordzistą pod względem liczby występów bramkarza (79) i rozegranych meczów bez straty gola (27) w reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny i papierosy 

Pytanie “czy Wojciech Szczęsny pali papierosy?” pojawia się jak bumerang na stronach internetowych i forach dotyczących piłki nożnej. Nie ma w tym nic dziwnego. Pierwsze doniesienia dotyczące palenia papierosów przez Szczęsnego pojawiły się w sieci już w 2014 roku. 

Już wówczas przyznał się, że zdarza mu się palić nawet bezpośrednio przed meczem. Mówił wtedy:

“Cztery godziny przed pierwszym gwizdkiem widziałem się z parą znajomych. Graliśmy na playstation i wypaliliśmy po kilka papierosów.”

Choć przywykliśmy do tego, że zawodowi sportowcy unikają używek, szczególnie tak szkodliwych dla zdrowia jak palenie papierosów wiadomość ta została zaakceptowana przez kibiców. Nieco inaczej do tego tematu podchodziły władze klubów. Wystarczy wspomnieć o tym, że 25-letni wówczas golkiper miał zostać przyłapany przez Arsene’a Wengera na paleniu papierosa o przegranym spotkaniu z Southampton (0:2) za, co został ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy funtów.

Mimo to, doniesienia mediów o kolejnych “wpadkach” Szczęsnego z papierosem pojawiają się praktycznie co roku.

Dlaczego Szczęsny może “zajarać”?

Obecnie wiemy już, że odpowiedź na pytanie: czy Szczęsny pali papierosy? jest twierdząca. Mimo to obecnie piłkarz nie ma z tego powodu żadnych kar oraz innych represji. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – Wojciech Szczęsny nie pali nałogowo, na co dzień stara się radzić sobie ze stresem za pomocą zdrowszych rozwiązań takich jak np. medytacja. Okazjonalne palenie nie ma wpływu na jego wyniki sportowe, dlatego też obecnie trenerzy przymykają na to oko. Mimo wszystko jednak życzymy Szczęsnemu zwalczenia tej niezdrowej pokusy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *