Czy Ronaldo Nazario nie żyje? Dlaczego powstała ta plotka?

Choć młodym miłośnikom piłki nożnej Ronaldo kojarzy się wyłącznie z Cristiano nie jest on jedyną osobą, która osiągnęła sukces w tej dziedzinie. Starsi kibice z pewnością pamiętają o Ronaldo Nazario, który był prawdziwą legendą na boisku. Choć obecnie nie jest już aktywnym zawodnikiem wciąż związany jest ze swoją prawdziwą pasją, jaką jest futbol. W ostatnim czasie jednak pojawiły się doniesienia o jego śmierci. Czy były prawdą? Okazuje się, że była to jedynie plotka. Jak jednak doszło do jej powstania i co słychać u Ronaldo Nazario? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Ronaldo Nazario – prawdziwa legenda piłki nożnej

Ronaldo Luís Nazário de Lima, znany szerzej jako Ronaldo, to prawdziwa legenda piłki nożnej. Jego niezwykła kariera i osiągnięcia na boisku uczyniły go jednym z najwybitniejszych napastników w historii tego sportu. Urodził się 18 września 1976 roku w brazylijskim Rio de Janeiro. W Brazylii gdzie piłka jest niemalże narodowym symbolem i gra się w nią nawet na ulicach jego talent został szybko dostrzeżony. Jako nastolatek zaczął występować w lokalnym klubie Cruzeiro.

Przejście do europejskiego PSV Eindhoven było tylko kwestią czasu, a jego występy w Holandii tylko potwierdziły, że mamy do czynienia z wyjątkowym talentem.

Ronaldo szybko stał się obiektem zainteresowania największych klubów, a jego transfer do FC Barcelona w 1996 roku za ówczesny rekordowy transfer był głośnym wydarzeniem. W Barcelonie “O Fenômeno”, jak go nazywano, zdobył Puchar Zdobywców Pucharów oraz Superpuchar Hiszpanii, a także został królem strzelców ligi hiszpańskiej. 

Jego kolejnym krokiem była gra dla Interu Mediolan, gdzie pomimo problemów z kontuzjami, pokazał klasę na miarę najlepszych na świecie. To właśnie w Interze Ronaldo doświadczył jednego z najtrudniejszych okresów w swojej karierze – poważnych urazów kolana, które wykluczyły go z gry na długi czas.

Jednak prawdziwa wielkość sportowca mierzy się nie tylko sukcesami, ale i zdolnością do powrotu po porażkach. Ronaldo udowodnił swoją wytrzymałość i determinację, wracając do zdrowia i do gry na najwyższym poziomie. Jego transfer do Realu Madryt w 2002 roku był początkiem nowego rozdziału, w którym zdobył La Liga oraz stał się częścią słynnych „Galácticos”. W Realu Madryt, podobnie jak w poprzednich klubach, Ronaldo zachwycał umiejętnościami i skutecznością, będąc jednym z najlepszych napastników na świecie.

Reprezentacja Brazylii również skorzystała z talentu Ronaldo. Jako młody zawodnik był częścią drużyny, która zdobyła Mistrzostwo Świata w 1994 roku, a jego rola stała się kluczowa w kolejnych latach. W 2002 roku, podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, Ronaldo był jedną z gwiazd turnieju, zdobywając Złoty But dla najlepszego strzelca i prowadząc Brazylię do piątego tytułu mistrzowskiego.

Ronaldo zakończył swoją karierę w Corinthians w 2011 roku, zostawiając po sobie dziedzictwo jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Jego wpływ na piłkę nożną jest niezaprzeczalny, a styl gry, który prezentował, inspirował kolejne pokolenia napastników. Trzykrotnie zdobył tytuł Piłkarza Roku FIFA i dwukrotnie otrzymał Złotą Piłkę, co tylko potwierdza jego wyjątkowość na boisku.

Czy Ronaldo Nazario nie żyje?

Takie pytanie obiegło sieć w 2022 roku. Choć nigdzie nie szło wówczas znaleźć artykułu na ten temat kibice i miłośnicy talentu Nazario przekazywali sobie niepokojące doniesienia poprzez media społecznościowe i fora internetowe. “Czy Ronaldo Nazario nie żyje?” było jednym z częściej pojawiających się w wyszukiwarkach zapytań

Szybko okazało się, że jest to krzywdząca, nieprawdziwa plotka a Ronaldo ma się dobrze i jest aktywny w mediach społecznościowych. Skąd jednak powstała?

Nie jest to do końca jasne, być może jednak powodem takich doniesień i zapytań był fakt, że w tym samym czasie zmarł syn Cristiano Ronaldo. Zbieżność nazwiska jednego piłkarza z imieniem drugiego często bowiem sprawiała, że byli oni ze sobą myleni a informacja o śmierci malucha podczas porodu z początku nie była podawana oficjalnie.

Co dzieje się z Ronaldo Nazario obecnie?

Jak wspominaliśmy, w 2011 roku Ronaldo Nazario odszedł na zasłużoną sportową emeryturę. Nadal jednak piłka nożna jest jego wielką pasją. W 2022 roku zdecydował się na uczestnictwo w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie kibicował reprezentacji Brazylii. Doskonale radzi sobie finansowo. Po zakończeniu kariery z piłką nożną Ronaldo założył kilka firm, w tym jego własną markę odzieżową. To jednak nie wszystko, posiada bowiem udziały w kilku klubach, wśród których wymienić możemy Cruzeiro FC czy Real Valladolid. Posiada również sieć szkółek piłkarskich sygnowanych jego nazwiskiem, które działają w modelu franczyzowym. Dzięki temu czerpie zyski z każdej nowo otwartej szkółki, które przyciągają wielu młodych adeptów futbolu. Prywatnie jest szczęśliwym partnerem młodszej o 14 lat Celiny Locks oraz ojcem trójki dzieci: Ronalda, Alexandera i Matheusa. Słowem, Ronaldo Nazario żyje i ma się świetnie a plotki o jego śmierci okazały się być fake newsem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *