Czy Ronaldinho żyje? Piłkarz ma poważne problemy

Ronaldinho to jeden z kultowych piłkarzy, który na zawsze wpisał się w historię sportu i wciąż ma wielu fanów. Niestety, jego życie po zakończeniu sportowej kariery nie wygląda różowo. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się nawet pytania o to czy Ronaldinho żyje. Wiedząc o tym postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda obecnie jego życie. Okazuje się, że ma on poważne problemy. 

Co warto wiedzieć o Ronaldinho?

Ronaldinho a właściwie Ronaldo de Assis Moreira urodził się marca 1980 roku w Porto Alegre. Rozpoczął swoją karierę Grêmio,następnie przeniósł się do Europy, gdzie jego talent rozkwitł w klubach takich jak Paris Saint-Germain, FC Barcelona i AC Milan.

Wśród licznych osiągnięć Ronaldinho, wymienić możemy choćby Mistrzostwa Świata w 2002 roku, gdzie był kluczowym zawodnikiem brazylijskiej drużyny. Jego niezapomniany gol przeciwko Anglii w ćwierćfinale jest uważany za jeden z najbardziej pamiętnych momentów turnieju. W klubie FC Barcelona, Ronaldinho osiągnął szczyt swojej kariery, zdobywając Ligę Mistrzów w sezonie 2005-06 oraz dwukrotnie wygrywając La Liga. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę oraz został wybrany Piłkarzem Roku FIFA, co potwierdziło jego status światowej klasy zawodnika.

Jego kariera w AC Milan również była pełna sukcesów, wraz z drużyną wygrał w Serie A w sezonie 2010-11. Po powrocie do Brazylii, Ronaldinho kontynuował swoje triumfy, zdobywając Copa Libertadores z Atlético Mineiro w 2013 roku, co uczyniło go jednym z nielicznych piłkarzy, którzy wygrali zarówno Ligę Mistrzów, jak i Copa Libertadores

Czy Ronaldinho żyje?

W 2018 roku Ronaldinho zdecydował się zrezygnować z zawodowego grania w piłkę i przejść na zasłużoną, sportową emeryturę. Przez pewien czas praktycznie w ogóle nie pojawiał się w mediach i słuch o nim zaginął. Sprawiło to, że kibice zaczęli zastanawiać się, czy Ronaldinho żyje. Odpowiedź brzmi: tak, piłkarz żyje. Nie możemy jednak powiedzieć, że wszystko u niego w porządku. Zmaga się bowiem z dość poważnymi problemami.

Z jakimi problemami zmaga się Ronaldinho?

W ostatnim czasie w mediach coraz częściej pojawiają się artykuły, które mówią o problemach, z którymi zmaga się Ronaldinho. Na początku 2023 roku poleciał on do Paragwaju, by otworzyć tam kasyno internetowe. Na lotnisku okazało się, że podróżuje z podrobionymi dokumentami. W związku z tym spędził 4 miesiące w areszcie. To jednak nie wszystko. Został ambasadorem firmy specjalizującej się w kryptowalutach. Firma ta okazała się związana z licznymi oszustwami, przez co wydano nakaz przeszukania domu Ronaldinho. Ma on również zakaz opuszczania kraju. Co więcej, media donoszą, że zmaga się z ogromnymi długami. 

Podsumowując, nawet zawrotna kariera piłkarska nie jest gwarantem sukcesu życiowego. Przykład Ronaldinho pokazuje nam, że nieroztropne decyzje finansowe oraz balansowanie na granicy prawa może mieć bardzo negatywne konsekwencje i przyczynić się do wielu problemów. Pozostaje nam więc jedynie mieć nadzieję, że Ronaldinho ułoży swoje życie i spędzi sportową emeryturę z dala od zatargów z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *