Co dalej z Piotrem Zielińskim?

Piotr Zieliński do czerwca 2024 roku ma być jeszcze zawodnikiem włoskiego SSC Napoli, jednak po tym czasie będzie już wolny. Jak dalej potoczy się kariera tego polskiego zawodnika? Do którego klubu trafi Piotr Zieliński? W poniższym artykule przedstawiamy najnowsze plotki i informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Koniec kontraktu Zielińskiego z SSC Napoli. Co dalej?

W czerwcu 2024 roku skończy się umowa Piotra Zielińskiego z klubem SSC Napoli. Z medialnych plotek wynika, że polski zawodnik zrezygnował z przedłużenia umowy z włoskim klubem, dlatego też coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat tego, do jakiego klubu mógłby przejść Polak.

Jak wskazał na portalu X włoski dziennikarz Nicollo Schira, „na razie nie ma porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu Piotra Zielińskiego z Napoli”. Wskazał też, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, „Inter jest gotowy podpisać kontrakt z polskim pomocnikiem na zasadzie wolnego transferu od lipca 2024 roku”. Inter to drużyna, która miała zaoferować Zielińskiemu kontrakt do 2027 roku z wynagrodzeniem 4,5 miliona rocznie z możliwością jego przedłużenia do 2028 roku.

Inny włoski dziennikarz, Ilario Di Giovambattista, dyrektor „Radio Radio”, przekazał z kolei, że z jego źródeł wynika, iż Zieliński ma zostać zawodnikiem Interu już w nowym sezonie, bez uiszczania odstępnego. Głos na temat przyszłości Piotra Zielińskiego zabrał też Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wskazał on, że w jego opinii „Zieliński już jest zawodnikiem Interu Mediolan”. Dodał, że gdyby polski zawodnik chciał kontynuować swoją karierę w Neaopolu, umowa zostałaby już dawno podpisana. Podkreślił też, że Zieliński „kocha to miasto i znakomicie się tam czuje, jednak wydaje mi się, że teraz inaczej patrzy na rzeczywistość”. Dodał, że jego zdaniem Zieliński podpisze nowy kontrakt z „Nerazzurrimi”.

Interesujesz się piłką nożną i chciałbyś spróbować swoich sił w obstawianiu wyników meczów? W takim razie koniecznie sprawdź, jakie dokładnie korzyści może Ci przynieść lvbet kod promocyjny.

Prezydent Napoli ukaże Zielińskiego?

Prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis, znany jest z tego, iż wyciąga surowe konsekwencje wobec zawodników chcących zakończyć kontrakt wcześniej. Okazuje się, że jeśli Zieliński podpisze nową umowę z Interem, prezydent Napoli może odsunąć go od kadry aż do końca trwania kontraktu (czerwiec 2024). W przeszłości podobny los spotkał Arkadiusza Milika, który zmieniał klub na Olympique Lyon. Brak gry przez dłuższy czas może sprawić, że dyspozycja Zielińskiego znacznie się pogotszy.

Piotr Zieliński w Serie A – jakie są statystyki?

Piotr Zieliński w trwającym sezonie rozgrywek Serie A wziął udział w siedemnastu meczach. Zawodnikowi udało się zdobyć dwa gole, dwa razy też asystował. Z kolei w Lidze Mistrzów w sześciu spotkaniach udało mu się raz pokonać bramkarza. Oprócz tego, raz asystował a także również jeden raz dostał żółtą kartkę.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *