Bartosz Salamon – ile ma lat i czy ma żonę oraz dzieci? Wzrost i pochodzenie znanego piłkarza

W szeregach piłkarzy, którzy reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej nie brakuje inspirujących postaci, które budzą zainteresowanie kibiców. Jednym z takich zawodników jest bez wątpienia Bartosz Salamon. Kibice interesują się nie tylko jego karierą reprezentacyjną czy występami pod barwami Lecha Poznań, ale również szczegółami dotyczącymi życia prywatnego. Wiedząc o tym postanowiliśmy sprawdzić co mówią media o tym zawodniku. Zobacz, co udało nam się ustalić. 

Bartosz Salamon – co warto wiedzieć o jego karierze piłkarskiej?

Bartosz Salamon to polski piłkarz, który swoją karierę rozpoczął w akademii Lecha Poznań. Jego talent został dostrzeżony już w wieku 13 lat, kiedy trafił do tego klubu. Pod skrzydłami tego klubu przechodził kolejne szczeble juniorskie, aż w końcu został włączony do składu drugiego zespołu. Jednak to nie koniec jego historii. W wieku 15 lat Salamon wyjechał do Włoch, gdzie grał w drugoligowej Brescii. Grał również w klubie AC Milan. W 2020 roku powrócił do Polski i ponownie dołączył do Lecha Poznań. Obecnie występuje na pozycji środkowego obrońcy. Warto dodać, że jest również reprezentantem Polski i uczestnikiem Mistrzostw Europy 2016. Jego wartość rynkowa wynosi obecnie 500 tysięcy euro.

Bartosz Salamon – wiek, data urodzenia, pochodzenie

Bartosz Salamon urodził się 1 maja 1991 roku. Urodził się i wychowywał w Poznaniu. Jest bardzo związany z tym miastem, o czym może świadczyć jego powrót do Lecha Poznań po kilkunastu latach spędzonych we Włoszech. W sieci nie znajdziemy zbyt wielu informacji na temat jego rodziny, choć wiadomo, że od początku rodzice starali się wspierać jego zainteresowanie piłką nożną. Świadczyć o tym może chociażby fakt, że treningi w niewielkim klubie „Concordia Murowana Goślina” rozpoczął już jako ośmiolatek. Jego pierwszym trenerem został wówczas Ryszard Włodarczyk.
Początek przygody Bartosza Salamona z piłką nożną wspomina tak:

“Prowadziłem go od 8. roku życia. Zaczynał w Concordii Murowana Goślina, zrobiliśmy nabór i był wówczas najmłodszym zawodnikiem. To była dosyć liczna grupa. Mogę powiedzieć, że od początku się wyróżniał – warunkami fizycznymi oraz umiejętnościami. Bartek był bardzo ambitnym chłopakiem, nie odpuszczał. Było widać, że chce zostać w przyszłości piłkarzem. Rodzice mieli na niego duży wpływ. To jest mały klub, organizowaliśmy różne wyjazdy na turnieje czy mecze i rodzice wozili na nie dzieci swoimi samochodami. Jego tata bardzo się angażował, mama zresztą też – była w zarządzie klubu.”

Bartosz Salamon – wzrost i warunki fizyczne

Sukcesy na boisku uzależnione są od wielu czynników. Poza talentem niezwykle ważnym czynnikiem są warunki fizyczne zawodnika, w tym wzrost. Bartosz Salamon może poszczycić się imponującym wzrostem, który wynosi aż 194 centymetry. Tak wysoki zawodnik ma znaczącą przewagę na boisku, choć jak wspominają jego trenerzy, na pewnym etapie jego wysoki wzrost stanowił dla niego przeszkodę.
Bartosz Salamon jest zawodnikiem o atletycznej budowie, przy swoim wzroście waży bowiem 84 kilogramy. Dzięki temu jest w stanie dominować na boisku i podejmować skuteczne zagrania. 

Bartosz Salamon – żona. Z kim związany jest piłkarz?

Bartosz Salamon, znany polski piłkarz, który od lat cieszy się popularnością na boisku, ma równie interesujące życie prywatne. Od lat związany jest z przepiękną Włoszką, której imienia niestety nie udało nam się ustalić. Wiadomo jednak, że para związana jest węzłem małżeńskim. Żona Bartosza Salamona to osoba pełna wdzięku i inteligencji, która doskonale wpisuje się w świat sportu.

Para, choć stara się utrzymywać swoje życie prywatne z dala od medialnego szumu, nie unika okazji, by wspólnie pojawiać się na ważnych wydarzeniach, pokazując tym samym, jak silna jest ich więź. Wspólne zainteresowania, jak podróże i aktywny styl życia, dodatkowo cementują ich relację. Warto również dodać, że żona zawodnika wspiera jego rozwój w karierze sportowej, o czym świadczyć może fakt, że zdecydowała się na przeprowadzkę do Polski, gdy ten miał szansę powrócić do macierzystego klubu oraz realizować się w reprezentacji Polski. 

Bartosz Salamon – dzieci. Czy zawodnik jest ojcem?

Kibice śledzący karierą zawodową Bartosza Salamona często zastanawiają się, czy jest on równie spełniony w życiu prywatnym. W sieci często pojawiają się zapytania na temat tego, czy Bartosz Salamon jest ojcem. Śpieszymy z odpowiedzią. Tak, Bartosz Salamon jest szczęśliwym i spełnionym ojcem dwóch chłopców.
Starszy synek Salamona i jego żony nosi imię Leonardo. Drugi syn Bartosza Salamona urodził 26 września 2022 roku. On także nosi włoskie imię Alessandro. Jego narodziny były głośnym wydarzeniem medialnym, ponieważ szczęśliwy piłkarz szybko podzielił się radosną nowiną w mediach społecznościowych. W odpowiedzi otrzymał wiele gratulacji nie tylko od polskich i włoskich kibiców, ale również od kolegów z klubu Lech Poznań, wyrazili je między innymi Barry Douglas oraz Karol Linett.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *