Álvaro Arbeloa potwierdził, że nadchodzący mecz z Athletic Bilbao w sobotę będzie jego ostatnim występem jako tymczasowego trenera Realu Madryt w tym sezonie. Klub spodziewa się powrotu José Mourinho. Arbeloa podsumował swoją pracę, relacje z zawodnikami oraz pożegnanie z Danim Carvajalem.
Potwierdzenie odejścia i ostatni mecz
Arbeloa potwierdził, że to jego ostatni tydzień na stanowisku pierwszego trenera Realu Madryt. Mecz przeciwko Athletic Bilbao w sobotę będzie jego ostatnim spotkaniem w roli szkoleniowca „Los Blancos” w tym sezonie.
Trener przypomniał, że od 20 lat należy do klubu i że traktuje Real Madryt jak swój dom. Arbeloa stwierdził, że to „ostatni mój mecz w tym sezonie” i że będzie starał się go cieszyć, koncentrując się wyłącznie na zwycięstwie.
Praca w klubie i możliwa przyszłość
Arbeloa powiedział, że wykonywał swoją pracę zgodnie z przekonaniem, a nie pod presją z zewnątrz. Zapewnił, że myślał tylko o dobru Realu Madryt podczas pełnienia obowiązków trenera tymczasowego.
José Mourinho ma fantastyczny sztab, dodał Arbeloa, wskazując, że jeśli Mourinho przyjdzie, zrobi to ze swoimi współpracownikami, i odrzucił możliwość pozostania w jego sztabie. Nadchodzącą przyszłość dla siebie określił jako okres przygotowania do nowych wyzwań.
Relacje z zawodnikami
Arbeloa wyraził wdzięczność wobec zawodników za to, czego doświadczył jako trener i człowiek. Przyznał, że nie można mieć identycznych relacji z wszystkimi 25 piłkarzami, były różnice zdań, które rozwiązywano w najlepszy możliwy sposób.
Myślałem więcej o Realu Madryt niż o sobie, powiedział Arbeloa, dodając, że opuszcza klub bez żalu i z poczuciem dobrze wykonanej pracy, pozostawiając po sobie dobre relacje z wieloma zawodnikami.
Pożegnanie z Danim Carvajalem
Arbeloa określił Daniego Carvajala jako symbol tego, jak powinien być piłkarz Realu Madryt, podkreślając jego wyjątkowość i rolę w klubie. Zapowiedział, że Carvajal będzie w wyjściowym składzie, a jego zmiana będzie okazją do oddania mu należnych oklasków.
Dani Carvajal jest symbolem tego, jak powinien być każdy zawodnik Realu Madryt, stwierdził Arbeloa, przewidując wzruszający moment, gdy cały stadion podniesie się, by uhonorować zawodnika.
Vinícius, słowa Laporty i wybory prezydenckie w Realu
Arbeloa poinformował, że Vinícius Júnior ma zgodę klubu na nieobecność z powodu spraw osobistych i nie wiadomo, czy będzie mógł być obecny na meczu. W odniesieniu do wypowiedzi Joana Laporty Arbeloa przyznał, że przykłada do nich niewielką wagę, wskazując jednocześnie na sprawę „Negreíra”.
Sprawa „Negreíra” rzuca cień na hiszpański futbol, mówił Arbeloa, podkreślając oczekiwanie na rozstrzygnięcie i zwracając uwagę, że niektóre osoby z tamtego okresu wciąż pełnią funkcje sędziowskie. Odniósł się także krótko do nadchodzących wyborów prezydenckich w klubie, mówiąc, że kandydaci już wiedzą, jak wysoką poprzeczkę podniósł klub.
🥹 It had to be @DaniCarvajal92…
Campo de Estrellas: Dani Carvajal – RM Play pic.twitter.com/rtNZjxHC23– Real Madrid C.F. 🇬🇧🇺🇸 (@realmadriden) May 21, 2026

