Władze Barcelony ponownie skontaktowały się z przedstawicielami kapitana Anglii, Harry’ego Kane’a, próbując sprowadzić go z Bayernu Monachium – rozmowy miały miejsce, gdy napastnik przebywał z reprezentacją na mistrzostwach świata w Ameryce Północnej.
Kontakt i sytuacja kontraktowa Kane’a
Według doniesień „Daily Mail” działacze Barcelony nawiązali rozmowy z agentami 32-letniego napastnika w trakcie jego udziału w mundialu. Kane ma na koncie już trzy gole na tym turnieju i obowiązujący kontrakt z Bayernem jeszcze przez rok.
Źródła wskazują, że z Camp Nou są przekonani o możliwości finansowania transferu, jednak Kane czuje się bardzo dobrze na Allianz Arenie i nie zamierza opuszczać Bayernu.
Reakcja przedstawicieli i plany po mundialu
Przedstawiciele zawodnika natychmiast odrzucili propozycje Barcelony po otrzymaniu telefonu. Agenci skupiają się na tym, by po zakończeniu mistrzostw świata doprowadzić do negocjacji nowego kontraktu z Bayernem.
Barça poszukuje klasowego napastnika, który mógłby zastąpić Roberta Lewandowskiego. Priorytetem dla przedstawicieli Kane’a jest nowy kontrakt z Bayernem, a próby ściągnięcia króla strzelców Atlético Madryt, Juliána Álvareza, jak dotąd nie przynoszą efektu.

