10 najlepszych memów o piłkarzach z polskiej reprezentacji

Piłka nożna to jedna z dyscyplin sportowych, które cieszą się w naszym kraju ogromnym zainteresowaniem a mecze reprezentacji Polski oglądają nawet te osoby, które na co dzień nie przepadają za kibicowaniem. Nie da się ukryć, że spotkania reprezentacji bardzo często budzą skrajne emocje – nadzieję, radość a czasem i rozczarowanie. Osoby, które śledzą rozgrywki często dają im upust poprzez twórczość w sieci. Memy związane z polską reprezentacją potrafią być bardzo kreatywne i zabawne. Zebraliśmy więc najlepsze z nich. 

Czym są memy?

Zanim przedstawimy najlepsze naszym zdaniem memy o piłkarzach warto przypomnieć czym tak właściwie są. Mówiąc najprościej memy to zjawisko kulturowe, które zdobyło ogromną popularność w internecie. Są to obrazy, filmy lub teksty, które są rozpowszechniane przez użytkowników w sieci, często z modyfikacjami nadającymi im humorystyczny charakter lub nowe znaczenie.

Memy to nie tylko źródło rozrywki, ale również narzędzie społecznej interakcji i komunikacji. Wiele memów odnosi się do wspólnych doświadczeń, zjawisk kulturowych lub bieżących wydarzeń, co sprawia, że stają się one swoistym językiem zrozumiałym dla użytkowników internetu. Poprzez memy ludzie wyrażają swoje uczucia, reakcje na wydarzenia społeczne, polityczne czy kulturowe,

Dlaczego powstają memy o piłkarzach? 

Nie da się ukryć, że po każdym spotkaniu polskiej reprezentacji internet jest wręcz zalewany falą nowych memów o piłkarzach. Dlaczego tak się dzieje? Piłka nożna, jako najpopularniejszy sport na świecie, gromadzi ogromne grono fanów, którzy emocjonują się wydarzeniami na boisku, ale również życiem i zachowaniami swoich ulubionych zawodników poza nim. To właśnie popularność meczów polskiej reprezentacji sprawia, że memów na temat piłkarzy powstaje tak wiele. Dla sporej części osób są bowiem najlepszym sposobem na komentarz do spotkania czy wyrażenie emocji. Memy o piłkarzach mają również potencjał do tworzenia więzi społecznych między fanami tego samego klubu lub reprezentacji narodowej.

Memy o piłkarzach – 10 najlepszych memów o polskiej reprezentacji

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli przedstawienia 10 najzabawniejszych memów na temat polskiej reprezentacji.

Nosacz, czyli dość charakterystyczny gatunek małpy kojarzony jest z “typowym Polakiem”. Ten zaś jak wiadomo uwielbia krytykować piłkarzy na boisku.

To kolejny mem, który nie tyle żartuje z reprezentacji, która nie zawsze doskonale radzi sobie na ringu, lecz bardziej z kibiców i ich “eksperckiej wiedzy”.

Nie da się ukryć, że nasza reprezentacja nie miała w ostatnim czasie najlepszego okresu a kultowa przyśpiewka towarzyszyła jej nadzwyczaj często.

Faktem jest, że starsi kibice często z rozrzewnieniem wspominają lata, kiedy reprezentacja Polski osiągała spektakularne sukcesy i znajdowała się w światowej czołówce.

Wykorzystywanie kadrów z popularnych filmów i seriali oraz opatrzanie ich humorystycznym podpisem to częsta praktyka “memiarzy”. Nie da się jednak zaprzeczyć, że obrazki takie nie wywołują uśmiechu na twarzach kibiców.

To kolejny przykład mema, który powstał po niezbyt udanym dla reprezentacji Polski spotkaniu.

Memy o piłkarzach często dotyczą konkretnych zawodników i sytuacji, które miały miejsce w czasie ich gry. Przekonał się o tym chociażby Arkadiusz Milik.

Kibice, którzy są rozczarowani wynikiem spotkania reprezentacji często nie szczędzą złośliwości i bywają ironiczni.

Czasem memy dotyczące polskich piłkarzy wykorzystują po prostu ich zachowania czy mimikę w trakcie rozgrywek.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach gdzie komentowanie wydarzeń ze świata sportu odbywa się w internecie, często w czasie trwania spotkania memy sprawdzają się znacznie lepiej niż długie i merytoryczne komentarze. Te zabawne obrazki doskonale jednoczą społeczność kibiców. Nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością a śmieszne obrazki tworzą obecnie kibice w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *