Żona Wojtka Szczęsnego – kim jest Marina Łuczenko?

Wojtek Szczęsny należy do najpopularniejszych piłkarzy w naszym kraju. Doskonały bramkarz wzbudza sympatię i zainteresowanie nie tylko wśród kibiców, ale również w mediach. Nic więc dziwnego, że zwracają uwagę nie tylko na Szczęsnego ale również jego piękną żonę. Marina Łuczenko, bo o niej mowa jest osobą rozpoznawalną, która próbuje swoich sił w muzyce i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kim jednak jest i co o niej wiadomo? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Marina Łuczenko – najważniejsze informacje

Marina Łuczenko-Szczęsna, znana również jako MaRina jest kobietą wszechstronnie utalentowaną, która realizuje się nie tylko jako wokalistka, ale również kompozytorka oraz aktorka. Urodziła się 3 lipca 1989 roku w Winnicy na Ukrainie. Jej ojciec Vasyl również był muzykiem i to właśnie po nim odziedziczyła miłość do muzyki oraz talent wokalny. 

W wieku pięciu lat zdobyła swoją pierwszą nagrodę na Międzyszkolnym Festiwalu w Stalowej Woli, co było zapowiedzią jej przyszłych sukcesów. Marina wraz z rodzicami przeniosła się do Polski i to właśnie tu kontynuowała rozwijanie swoich muzycznych i aktorskich talentów. W wieku dziewięciu lat zdobyła drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Częstochowie.

Jest osobą wykształconą muzycznie. Edukację muzyczną kontynuowała w szkole muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, równocześnie rozwijając swoje umiejętności aktorskie. Jej talent aktorski został dostrzeżony podczas udziału w programie “Szansa na Sukces”, co zaowocowało rolą w filmie “Ballada o Zabójcach” Waldemara Krzystka oraz występem w programie „Droga do Gwiazd”.

Jednym z najważniejszych momentów w jej karierze było zwycięstwo w castingu do roli Julii w musicalu “Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza, co przyniosło jej rolę w Teatrze Buffo w Warszawie. Marina nie ograniczała się jednak tylko do Polski – jej talent został doceniony na międzynarodowej arenie podczas festiwalu “New Wave” na Łotwie w 2007 roku, gdzie zdobyła prestiżowe trzecie miejsce i specjalną nagrodę od Ałły Pugaczowej.

Kariera muzyczna Mariny również obfituje w sukcesy. Jej singiel “Electric Bass” z debiutanckiej płyty “Hardbeat” osiągnął komercyjny sukces, zdobywając pierwsze miejsca na listach przebojów. Artystka zgromadziła na swoim koncie ponad 20 prestiżowych nagród muzycznych, w tym Debiut Roku 2010 na ESKA Music Awards oraz liczne nominacje do nagród VIVA Comet.

Marina i Wojciech – historia związku

Marina i Wojtek Szczęsny już od wielu lat tworzą zgodny i udany związek. Para poznała się w 2013 roku. Początek ich znajomości był dość nietypowy, ponieważ znajomość zaczęła się od tego, że Wojciech zobaczył zdjęcie Mariny w internecie i zauroczył się nią na tyle, że postanowił ją poznać. Jak sam wspomina: 

„Zobaczyłem w internecie zdjęcie Mariny. Okropnie mi się spodobała, zastanawiałem się, jak zdobyć jej numer telefonu. Jakoś mi się to udało. Trochę jednak musiałem o nią powalczyć. Nie ukrywam tego.”

Co ciekawe, Marina nie miała pojęcia o tym kim jest Wojtek Szczęsny. W wywiadzie dla Vivy wspomina:

„Nigdy nie obejrzałam żadnego meczu, nie interesowałam się sportem. Mieszkałam w Stanach od pół roku, negocjowałam kontrakt z menedżerem. Kiedy przyjechałam na chwilę do Warszawy zobaczyć się z rodziną i przyjaciółmi, zauważyłam w polskiej komórce trzy nieodebrane połączenia z tego samego numeru. Wydzwaniał do mnie „jakiś Wojtek Szczęsny”. „Czy to TEN Wojtek Szczęsny?”- pytały moje koleżanki. „Jaki Wojtek?”

Niemniej jednak z czasem znajomość pary rozwinęła się do tego stopnia, że zakochani zdecydowali się na ślub. Miał on miejsce 21 maja 2016. Para zgodnie twierdzi, że receptą na udany związek jest dla nich utrzymywanie własnej sfery życia. Oboje są bardzo ambitni, osiągają sukcesy i dbają o to, by poza czasem spędzonym razem nie zabrakło w ich życiu także możliwości skupienia się na sobie. Jak widać, jest to bardzo dobra metoda, poniewaz mimo upływu lat uczucie między Mariną a Wojtkiem kwitnie.

Dzieci Mariny i Wojtka Szczęsnego 

Zaledwie kilka dni temu media obiegła informacja mówiąca o tym, że żona Wojtka Szczęsnego jest w drugiej ciąży. Para zdecydowała się obwieścić to światu za pomocą zdjęcia na Instagramie. Przedstawia ono parę i ich starszego synka na tle basenu. Marina dumnie prezentuje wyraźnie powiekszony już brzuszek. 

Przypomnijmy, że będzie to drugie dziecko pary. Marina i Wojtek Szczęsny są już bowiem rodzicami Liama. Synek przyszedł na świat w czerwcu 2018 roku. Uroczy malec jest prawdziwym ulubieńcem polskich kibiców a wypowiedziane przez Wojtka słowa “Liamku tata nie wraca do domu.” gdy polska reprezentacja wyszła z grupy do dziś bawią całą społeczność kibicowską. 

Pozostaje nam więc cieszyć się szczęściem pary i dołączyć do licznych gratulacji, które płyną obecnie do Mariny i Wojtka szerokim strumieniem. Przyszłej mamie oraz nienarodzonemu dziecku życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *