Zarobki Piotra Zielińskiego – ile piłkarz zarabia w reprezentacji i w Napoli? Sprawdziliśmy!

Nie da się ukryć, że zawodnicy, którzy grają w polskiej reprezentacji mogą liczyć na spore wynagrodzenia nie tylko z tytułu reprezentowania naszego kraju ale również z klubów, w których grają “na co dzień”. Wysokość tych pensji często budzi zainteresowanie. Tak jest również w przypadku Piotra Zielińskiego – utalentowanego pomocnika. Kibice bardzo często zadają sobie pytanie ile zarabia Piotr Zieliński. Wiedząc o tym postanowiliśmy to sprawdzić. Udało nam się ustalić ile wynoszą zarobki Piotra Zielińskiego i przyznajemy – te kwoty mogą robić wrażenie.

Piotr Zieliński – co warto o nim wiedzieć?

Piotr Zieliński to jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych polskich piłkarzy. Gra na pozycji pomocnika we włoskim klubie SSC Napoli, gdzie jest podstawowym zawodnikiem i liderem drużyny. Jest również graczem należącym do reprezentacji Polski, z którą wystąpił na dwóch Mistrzostwach Europy i dwóch Mistrzostwach Świata. Urodził się 20 maja 1994 roku w Ząbkowicach Śląskich.

Swoją karierę rozpoczął w drużynach młodzieżowych Orła Ząbkowice Śląskie. W 2007 roku przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie grał do 2011 roku. Wtedy to trafił do włoskiego klubu Udinese Calcio, który zapłacił za niego 100 tysięcy euro. W Udinese Piotr spędził cztery lata, ale zagrał tylko 19 meczów w Serie A. W sezonie 2014/2015 został wypożyczony do Empoli FC, gdzie pokazał swoją klasę i zdobył 5 bramek w 36 spotkaniach . W sezonie 2015/2016 powtórzył ten wynik, grając w 37 meczach . Jego dobra forma zwróciła uwagę wielu klubów, w tym Liverpoolu, Juventusu i AC Milanu .

Ostatecznie jednak Piotr wybrał SSC Napoli, który zapłacił za niego 16 milionów euro. W Napoli Piotr od razu stał się ważnym ogniwem zespołu prowadzonego przez Maurizio Sarriego. W sezonie 2022/2023 Napoli obroniło tytuł mistrzowski, a Piotr zagrał w 47 meczach, strzelając 8 goli i 11 asyst . W sezonie 2023/2024 Napoli zajęło trzecie miejsce w lidze, a Piotr zagrał w 20 meczach, zdobywając 2 gole i 2 asysty . Po zakończeniu sezonu Piotr ogłosił, że przenosi się do Interu Mediolan, który zapłacił za niego 40 milionów euro..

Majątek Piotra Zielińskiego – co o nim wiadomo?

Piotr Zieliński to nie tylko znakomity piłkarz, ale także zamożny człowiek. Jego majątek pochodzi głównie z kontraktów z klubami, w których grał lub gra. Obecnie jest zawodnikiem SSC Napoli, gdzie zarabia około 3 miliony euro netto rocznie, z możliwością podwyżki do 4 milionów euro dzięki premiom. Wcześniej grał w Udinese Calcio i Empoli FC, gdzie również otrzymywał wysokie wynagrodzenia. Według niektórych szacunków, jego majątek może sięgać nawet 20 milionów euro.

Niewiele osób wie jednak, że majątek Piotra Zielińskiego padł ofiarą złodziei, którzy w 2023 roku splądrowali jego mieszkanie w Varcaturo, podczas gdy on przebywał na wakacjach w Polsce. Piłkarz stracił wówczas kosztowności oraz swój samochód, który w późniejszym czasie został jednak odnaleziony.

Ile Piotr Zieliński zarabiał w poszczególnych klubach?

Piotr Zieliński to piłkarz, który może pochwalić się nie tylko sportowymi sukcesami, ale także wysokimi zarobkami. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w Zagłębiu Lubin, gdzie grał od 2007 do 2011 roku. Nie wiadomo, ile dokładnie zarabiał w tym klubie, ale prawdopodobnie były to niewielkie kwoty, typowe dla młodych piłkarzy w polskiej lidze.

W 2011 roku Zieliński trafił do włoskiego Udinese Calcio, gdzie podpisał pięcioletni kontrakt. Według portalu Transfermarkt, jego roczne wynagrodzenie wynosiło wtedy 300 tysięcy euro. W Udinese grał do 2016 roku, z przerwą na dwuletnie wypożyczenie do Empoli FC w sezonach 2014/2015 i 2015/2016. W Empoli jego zarobki wzrosły do 600 tysięcy euro rocznie.

W 2016 roku Zieliński został sprzedany do SSC Napoli za 16 milionów euro. W neapolitańskim klubie podpisał pięcioletni kontrakt, który zapewniał mu 2,5 miliona euro rocznie. W 2019 roku przedłużył umowę z Napoli do 2024 roku, otrzymując podwyżkę do 4 milionów euro rocznie. W 2023 roku zgodził się na obniżkę płac do 3,5 miliona euro rocznie z powodu kryzysu finansowego spowodowanego przez pandemię koronawirusa.

W 2024 roku Zieliński zmienił klub i przeniósł się do Interu Mediolan, gdzie podpisał trzyletni kontrakt. Według dziennika Corriere dello Sport, jego roczne wynagrodzenie wynosi 4,5 miliona euro, a do tego dostał premię za podpisanie umowy. Według nieoficjalnych informacji miała ona wynieść 3 miliony euro. W Interze ma szansę na zdobycie kolejnych trofeów i podniesienie swojej wartości rynkowej.

Zarobki Piotra Zielińskiego – ile obecnie zarabia? 

Piotr Zieliński to jeden z najlepiej zarabiających polskich piłkarzy, a także jeden z najbogatszych sportowców w kraju. Jego zarobki są na poziomie światowych gwiazd futbolu, takich jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi.

Zarobki Piotra Zielińskiego wynoszą obecnie:

  • Na sekundę: 0,14 euro
  • Na dzień: 12328,77 euro
  • Na miesiąc: 375000 euro
  • Na rok: 4,5 mln euro

Do tego dochodzą wynagrodzenia płynące z uczestnictwa w reprezentacji Polski oraz kontraktów reklamowych. Nie da się więc ukryć, że zarobki zawodnika są imponujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *