Restauracja Lewandowskiego w Warszawie – jak wygląda i co jest w menu „Nine’s”?

Robert Lewandowski to zdecydowanie najlepszy piłkarz w naszym kraju, który znajduje się także w światowej czołówce. Choć wciąż osiąga sukcesy musi mieć jednak świadomość, że jego kariera nie będzie trwała wiecznie. Nic więc dziwnego, że podobnie jak wielu innych zawodników część swoich zarobków inwestuje w dodatkowe biznesy, które nie są związane z piłką nożną. W przypadku Lewandowskiego możemy mówić o podbijaniu warszawskiej strefy gastronomicznej. Zdecydował się on bowiem otworzyć własny lokal. Jak wygląda restauracja Roberta Lewandowskiego i co w niej zjemy? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Restauracja Lewandowskiego – jak się nazywa i gdzie się znajduje?

Wielu kibiców, którzy dowiedzieli się, że Lewandowski otwiera swoją restaurację zapragnęło ją odwiedzić. Nic więc dziwnego, że sieci szybko pojawiły się zapytania dotyczące nazwy oraz lokalizacji lokalu. 

Restauracja Lewandowskiego nosi nazwę Nine’s, co jest całkowicie zrozumiałe, ponieważ Lewy gra z numerem 9 i często wykorzystuje tę cyfrę w swoich biznesach. Co więcej, dziewiątka dominuje również w menu – wszystkie ceny potraw kończą się na 90, co jest ciekawym zabiegiem marketingowym. 

Gdzie znajdziemy restaurację Lewandowskiego? Jak można się spodziewać, Lewandowski zdecydował się na otworzenie lokalu w stolicy. Restauracja mieści się w budynku Browarów Warszawskich – XIX-wiecznej Warzelni. Adres lokalu to Grzybowska 56.

Jak wygląda restauracja Roberta Lewandowskiego?

Restauracja Roberta Lewandowskiego Nine’s Restaurant & Sports Bar, jest wyjątkowym miejscem na kulinarnej mapie Warszawy. Wyróżnia się tym, że jest to lokal, który ma aż 4 poziomy. Znajdziemy w niej sportowy bar, cukiernię, sale restauracyjne oraz trybunę, na której kibice mogą wspólnie oglądać mecze. Słowem jest to miejsce zaprojektowane z myślą o komforcie, w którym nie brak sportowych emocji. 

Znajdziemy tu elementy nawiązujące do historycznego charakteru Browarów Warszawskich, takie jak klasyczne czerwone cegły na ścianach, które dodają miejscu ciepła i autentyczności. Wysokie metalowe okiennice wpuszczają dużo światła słonecznego, optycznie powiększając przestrzeń. W restauracji dominuje elegancka klatka schodowa, która pozwala gościom podziwiać wszystkie cztery poziomy lokalu. Projekt wnętrza, autorstwa 370 Studio, obejmuje również meble zaprojektowane specjalnie na potrzeby restauracji, w tym zabudowę baru, stoliki, pomocniki kelnerskie oraz regały dekoracyjno-magazynowe. Mural przy wejściu z podobizną Lewandowskiego oraz jego autografem podkreśla sportowy charakter miejsca. Co ciekawe, realizacja tej inwestycji trwała aż 3 lata.

Restauracja ma służyć różnym celom: od głośnego celebrowania sportowych emocji przez kibiców, po spotkania biznesowe i rodzinne obiady. Dlatego też design i funkcjonalność wnętrza zostały tak zaplanowane, aby sprostać tym różnorodnym wymaganiom

Kto gotuje w Nine’s?

Planując swój lokal Robert Lewandowski zadbał o każdy szczegół, również o to, kto będzie odpowiadał za smak potraw. Kucharzem w Nine’s jest Tadeusz Müller. Jest synem znanej restauratorki Magdy Gessler. Choć początkowo nie wiązał swojej przyszłości z kuchnią i jest absolwentem psychologii klinicznej na warszawskiej SWPS, w końcu podobnie jak jego matka, zajął się gastronomią i założył kilka restauracji w Warszawie, w tym „Słodki słony Familia” na Wilanowie. Jego kuchnia słynie z umiejętnego łączenia tradycyjnych potraw z nowatorskim podejściem oraz eksperymentami. Dzięki temu dania są nie tylko sycące i smaczne, ale również cieszą oko. 

Menu restauracji Lewandowskiego

Wiemy już, kto odpowiada za posiłki w Nine’s. Co jednak możemy zjeść w tej restauracji? Menu restauracji jest bardzo rozbudowane. Znajdziemy w nim nie tylko dania główne, zupy i przekąski, ale również lunch menu, kartę drinków i alkoholi, desery oraz menu dla dzieci. Specjalnością restauracji jest jednak prawdziwie “męskie” jedzenie a więc steki z wysokiej jakości sezonowanej wołowiny oraz burgery. Dostępne są w wielu różnych wariantach, możemy do nich dobierać różnorodne sosy i dodatki. 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli nie przepadamy za mięsem nadal możemy dobrze zjeść w restauracji Nines. Znacza większość dań występuje bowiem również w formie roślinnej, wegańskiej, co jest odpowiedzią na rosnącą liczbę osób, które wystrzegają się spożywania produktów odzwierzęcych. Ceny są dość wysokie, co jest zrozumiałe – kuchnia korzysta z wysokiej jakości produktów takich jak wołowina sezonowana na sucho. Płacimy również za renomę kucharza oraz popularność samego lokalu, którego właścicielem i twarzą jest Lewandowski. Mimo to wielu kibiców chętnie odwiedza to miejsce i cieszy się ono całkiem pozytywnymi opiniami, które możemy znaleźć na forach internetowych.  

Podsumowując, Nine’s to ciekawy punkt na gastronomicznej mapie Warszawy, który warto odwiedzić. Szczególnie jeśli jesteśmy fanami Lewandowskiego lub miłośnikami piłki nożnej. To restauracja z wyjątkowym klimatem, w której z pewnością najemy się do syta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *