Przemysław Frankowski – ile ma lat i czy ma żonę oraz dzieci? Wzrost i pochodzenie znanego piłkarza

Rozpoczęcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej sprawiły, że coraz więcej osób zaczyna się interesować nie tylko rozrywkami, ale również sylwetkami piłkarzy, którzy reprezentują nasz kraj. Interesujemy się nie tylko ich karierą zawodową, ale również ich życiem prywatnym. Jedną z osób, która przyciąga uwagę kibiców jest Przemysław Frankowski. Kim jest i jak wygląda jego życie prywatne? Skąd podchodzi? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Przemysław Frankowski – jak wygląda jego kariera piłkarska?

Przemysław Frankowski jest obecnie zawodnikiem francuskiego klubu RC Lens oraz reprezentacji Polski. Jego piłkarska kariera rozpoczęła się w Lechii Gdańsk, gdzie występował w zespołach juniorskich i młodzieżowych. W 2013 roku zadebiutował w barwach Lechii w Ekstraklasie. Następnie przeniósł się do Jagiellonii Białystok, gdzie spędził pięć sezonów, zdobywając 24 bramki w 140 występach. W 2019 roku Frankowski przeniósł się do Chicago Fire w Major League Soccer (MLS), gdzie rozegrał 63 mecze i zdobył 10 goli. Latem 2021 roku dołączył do RC Lens, gdzie do tej pory wystąpił w 85 meczach i strzelił 13 bramek. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2018 roku i do tej pory rozegrał 42 mecze, zdobywając 3 gole. Jego wszechstronność, umiejętności ofensywne i prędkość czynią go cennym zawodnikiem zarówno na klubowym, jak i międzynarodowym poziomie.

Przemysław Frankowski – wiek, data urodzenia i pochodzenie

Przemysław Frankowski urodził się 12 kwietnia 1995 roku w Gdańsku. Oznacza to, że ten wybitny piłkarz ma obecnie 29 lat. Nie wiemy zbyt wiele na temat tego, kim są jego rodzice. W sieci znajdziemy jednak informacje na temat tego, że swoje dzieciństwo spędził mieszkając w bloku na ulicy Szarej. Rodzina pieszczotliwie mówiła o nim “Memek”. Przemysław Frankowski był najmłodszym dzieckiem w swojej rodzinie. Ma dwóch starszych braci – Sebastiana oraz Mateusza. Jego bracia również interesowali się piłką nożną, jednakże tylko Przemysław zajął się tym sportem profesjonalnie. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął bardzo wcześnie. Reprezentował wówczas swoją szkołę oraz lokalny klub FC Szaraki. 

Przemysław Frankowski – wzrost i warunki fizyczne

Każdy kibic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę odgrywają warunki fizyczne piłkarza. Wysocy zawodnicy o atletycznej budowie zazwyczaj lepiej radzą sobie na boisku. Nic więc dziwnego, że w sieci nie brakuje zapytań o wzrost Przemysława Frankowskiego. Piłkarz należy do grona wysokich osób – ma ok 180 centymetrów wzrostu. Waży około 68 kilogramów. Dzięki temu jest to piłkarz o dużym potencjale, którego umiejętności ofensywne i prędkość przyciągają uwagę zarówno na boisku klubowym, jak i międzynarodowym.

Czy Przemysław Frankowski ma żonę?

Przemysław Frankowski jest postacią, która budzi zainteresowanie nie tylko swoimi sportowymi osiągnięciami, ale także życiem prywatnym. Wielu fanów zastanawia się, czy ten utalentowany zawodnik ma żonę. Choć Przemysław Frankowski jest osobą, która stara się zachować prywatność, wiadomo, że jest szczęśliwie żonaty. Wybranką jego serca jest Aleksandra Machaj. Para tworzy udane małżeństwo, a małżonka Przemysława Frankowskiego wspiera go w karierze i jest obecna na wielu jego meczach, dopingując z trybun.

Czy Przemysław Frankowski ma dzieci? 

Kibice śledzący karierę Przemysława Frankowskiego zastanawiają się często, czy jest on równie spełniony na gruncie prywatnym. Bardzo często pojawiają się pytania dotyczące ojcostwa tego znanego zawodnika. Dlatego też śpieszymy z odpowiedzią. Przemysław Frankowski jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci. Wraz ze swoją małżonką są rodzicami dwóch chłopców – Jakuba i Franciszka, którzy przyszli na świat kolejno w 2018 i 2021 roku. Ojcostwo odgrywa bardzo ważną rolę w życiu Przemysława Frankowskiego. Chłopcy bardzo często pojawiają się na zdjęciach, które publikuje na swoich social mediach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *