Najlepsi strzelcy reprezentacji Polski w piłce nożnej – TOP 20 wybitnych piłkarzy

Piłka nożna należy do dyscyplin sportowych, które w naszym kraju cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie jeśli chodzi o mecze reprezentacji naszego kraju. Wiele osób śledzi je z uwagą i choć nasza reprezentacja radzi sobie różnie, nie da się ukryć, że na przestrzeni lat nie brakowało wybitnych strzelców. Kim są najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski i jakimi osiągnięciami mogą się pochwalić? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Klasyfikacja strzelców reprezentacji Polski

Zacznijmy od przedstawienia listy, na której znaleźli się najlepsi strzelcy reprezentacji Polski. To zawodnicy, którzy w meczach z innymi drużynami świata zdobyli najwięcej goli. Klasyfikacja strzelców, którą zamieszczamy poniżej obejmuje listę nazwisk oraz liczbę zdobytych bramek:

 1. Robert Lewandowski – 78 bramek
 2. Włodzimierz Lubański – 48 bramek
 3. Grzegorz Lato – 45 bramek
 4. Kazimierz Deyna – 41 bramek
 5. Ernest Pohl – 39 bramek
 6. Andrzej Szarmach -32 bramki
 7. Gerard Cieślik – 27 bramek
 8. Zbigniew Boniek – 24 bramki
 9. Ernest Wilimowski – 21 bramek
 10. Ebi Smolarek – 21 bramek
 11. Dariusz Dziekanowski – 21 bramek
 12. Jakub Błaszczykowski – 21 bramek
 13. Roman Kosecki -19 bramek
 14. Lucjan Brychczy -18 bramek
 15. Maciej Żurawski – 17 bramek
 16. Józef Nawrot – 16 bramek
 17. Robert Gadocha – 16 bramek
 18. Jacek Krzynówek – 15 bramek
 19. Andrzej Juskowiak – 13 bramek
 20. Włodzimierz Smolarek – 13 bramek

Najlepsi strzelcy reprezentacji Polski – poznajmy ich nieco bliżej

Wiemy już jacy piłkarze to najlepsi strzelcy reprezentacji Polski. Każdy z nich zasługuje na to, by zostać zapamiętanym, ponieważ są to zawodnicy, którym udało się osiągnąć niemały sukces. Poznajmy nieco bliżej naszych czołowych piłkarzy. 

Robert Lewandowski 

Robert Lewandowski to wybitny polski piłkarz, urodzony 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Gra na pozycji środkowego napastnika i jest reprezentantem Polski w piłce nożnej. Jego imponująca kariera klubowa obejmuje występy w takich zespołach jak Borussia Dortmund, Bayern Monachium oraz FC Barcelona. Lewandowski jest również kapitanem reprezentacji Polski. Jego osiągnięcia obejmują wiele tytułów króla strzelców, rekordy i wyróżnienia, a także imponujący dorobek medalowy.

Włodzimierz Lubański

Włodzimierz Lubański to były reprezentant Polski w piłce nożnej, grający na pozycji środkowego napastnika. Urodził się 28 lutego 1947 roku w Gliwicach. Jego kariera obejmuje występy w takich zespołach jak Górnik Zabrze, KSC Lokeren, Valenciennes FC, Stade Quimper i KRC Mechelen. Lubański jest również członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo olimpijskie w 1972 roku oraz uczestniczył w mistrzostwach świata 1978.

Grzegorz Lato

Grzegorz Lato to wybitna postać polskiej piłki nożnej, znany z osiągnięć zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. Jako zawodnik, największe sukcesy odnosił w latach 70., zdobywając m.in. złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku oraz brązowe medale na Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Lato angażował się w działalność trenerską, a także pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w latach 2008-2012.

Kazimierz Deyna

Kazimierz Deyna był jednym z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy, który grał na pozycji ofensywnego pomocnika. Powszechnie znany ze swojej doskonałej wizji gry. Reprezentował Polskę w latach 1968-1978, będąc kapitanem drużyny narodowej. Zdobył tytuł króla strzelców Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Deyna zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w 1989 roku.

Ernest Pohl

Ernest Pohl był wybitnym polskim piłkarzem, który zasłynął jako skuteczny napastnik i pomocnik. W swojej karierze reprezentacyjnej wystąpił w 46 meczach, strzelając 39 goli, a także uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku. Jako zawodnik Górnika Zabrze, dziewięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski i trzykrotnie był królem strzelców ekstraklasy.

Andrzej Szarmach

Andrzej Szarmach to legenda polskiej piłki nożnej, znany z wybitnych umiejętności strzeleckich i kluczowej roli w reprezentacji Polski. W swojej karierze zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku oraz dwukrotnie stanął na podium Mistrzostw Świata – w 1974 i 1982 roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Szarmach kontynuował swoją pasję jako trener, prowadząc zarówno kluby francuskie, jak i polskie.

Gerard Cieślik

Gerard Cieślik był wybitnym polskim piłkarzem, który swoją karierę rozpoczął w czasach powojennych i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych napastników w historii polskiej piłki nożnej. W swojej bogatej karierze sportowej, Cieślik zdobył trzykrotnie mistrzostwo Polski z Ruchem Chorzów w latach 1951, 1952, 1953 oraz był dwukrotnym królem strzelców I ligi. Po zakończeniu kariery zawodniczej, Cieślik nie opuścił świata futbolu – pracował jako trener w kilku klubach oraz pełnił funkcje szkoleniowe w swoim macierzystym klubie.

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek to jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, który zasłynął zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jako zawodnik, Boniek odnosił sukcesy w barwach Widzewa Łódź, Juventusu oraz AS Romy, zdobywając liczne trofea, w tym Puchar Europy z Juventusem w 1985 roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Boniek aktywnie działał jako trener, działacz piłkarski, a także pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej od 2012 do 2021 roku oraz został wiceprezydentem UEFA.

Ernest Wilimowski

Ernest Wilimowski był jednym z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy, który zasłynął ze swojej niezwykłej skuteczności strzeleckiej. W reprezentacji Polski w latach 1934-1939 zdobył 21 bramek w 22 meczach, reprezentował również III Rzeszę, strzelając 13 goli w 8 meczach. Jest pamiętany za swój rekordowy występ podczas Mistrzostw Świata w 1938 roku, gdzie strzelił 4 bramki w meczu przeciwko Brazylii, co przez długi czas było rekordem liczby goli zdobytych w jednym meczu mistrzostw.

Ebi Smolarek

Euzebiusz “Ebi” Smolarek to były polski piłkarz, który występował na pozycji pomocnika lub napastnika. W latach 2002-2010 reprezentował Polskę, zdobywając 19 goli w 47 meczach. Jego kariera klubowa obejmowała gry dla takich zespołów jak Feyenoord, Borussia Dortmund, Racing Santander, a także Polonia Warszawa.. Smolarek jest również znany z tego, że trzykrotnie zdobył tytuł Piłkarza Roku w Polsce w latach 2005, 2006 i 20071. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Smolarek zaangażował się w działalność piłkarską, obejmując stanowisko prezesa zarządu Polskiego Związku Piłkarzy w 2019 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *