Felipe Santos, ALE WPADKA Cezarego Kuleszy. Przekręcił imię selekcjonera polskiej reprezentacji!

PZPN to organizacja, która budzi wśród kibiców skrajne emocje. Wielu miłośników piłki często nie zgadza się z decyzjami władz związku uważając, że podejmuje on złe dla polskiej piłki decyzje. Nic więc dziwnego, że wszystkie wpadki, które pojawiają się podczas konferencji prasowych czy wywiadów są błyskawicznie wychwytywane przez kibiców. Tak było również w przypadku Cezarego Kuleszy, który przekręcił imię byłego już selekcjonera polskiej reprezentacji. 

Nie da się ukryć, że przyjęcie na stanowisko selekcjonera polskiej reprezentacji Fernando Santosa budziło w kibicach wiele nadziei. Wiele osób miało bowiem nadzieję, że znany i ceniony trener będzie w stanie wydobyć z naszej drużyny to co najlepsze. Niestety, rzeczywistość zweryfikowała nasze marzenia. Niemniej jednak wpadka przy ogłoszeniu selekcjonera do dziś wspominana jest przez wielu miłośników piłki nożnej. 

Felipe Santos – o co chodzi z wpadką Cezarego Kuleszy?

Wpadka Cezarego Kuleszy była dość głośna i została zauważona nie tylko przez polskie, ale również zagraniczne media. Na czym jednak polegała? Mówiąc najprościej, w środę, 24 stycznia 2023 roku, odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie zaprezentowano Santosa jako nowego selekcjonera. Podczas początkowej przemowy Cezary Kulesza wyraźnie powiedział, że na nowego trenera kadry wybrał „Felipe Santosa” przekręcając imię selekcjonera. 

Czy Felipe Santos istnieje? 

Nie od dziś wiadomo, że internauci nie mają litości dla osób, które popełniły gafę lub wpadkę językową i chętnie nie tylko udostępniają tego typu zdarzenia dalej, ale również lubią żartować na ten temat. Nic więc dziwnego, że wpadka Cezarego Kuleszy stała się pożywką dla wielu memów, które szybko pojawiły się w sieci. To jednak nie wszystko. Użytkownicy Twittera a obecnie portalu X ustalili, że Felipe Santos naprawdę istnieje, co więcej, jest związany z piłką nożną. Takie imię i nazwisko nosi bowiem zawodnik FK Qabala. Mężczyzna ma 26 lat i prawdopodobnie nigdy nie dowiedział się, że z gracza stał się selekcjonerem polskiej reprezentacji. 

Fernando Santos – co warto o nim wiedzieć?

Fernando Santos to były piłkarz i doświadczony trener. Urodził się w Lizbonie w 1954 roku i rozpoczął swoją karierę piłkarską jako obrońca na pozycji w Estoril Praia i CS Marítimo. To trener, który ma duże doświadczenie i sukcesy zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. Jego styl gry opiera się na ofensywności, kreatywności i solidności defensywy. Jako trener FC Porto, w sezonie 1998/1999 zdobył Mistrzostwo Portugalii, a następnie w sezonach 1999/2000 oraz 2000/2001 Puchar Portugalii. W latach 2010-2014 pełnił funkcję selekcjonerem reprezentacji Grecji, którą poprowadził podczas Mistrzostw Europy 2012 i Mistrzostw Świata 2014.

W latach 2014 – 2022 był selekcjonerem reprezentacji Portugalii, z którą zdobył Mistrzostwo Europy 2016, wygrał rozgrywki Ligi Narodów UEFA 2018/2019, sięgnął po brązowy medal Pucharu Konfederacji 2017 oraz prowadził podczas Mistrzostw Świata 2018 i 2022 oraz Mistrzostw Europy 2020. Od 24 stycznia 2023 do 13 września 2023 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, na którym zrealizował dwa cykle eliminacji do Euro 2024 i mistrzostw świata 2026. Niestety, nie przyniósł naszej drużynie sukcesów. Obecnie jest trenerem tureckiego klubu Beşiktaş JK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *