Dlaczego Cristiano Ronaldo stracił syna? Dziecko poniosło śmierć podczas porodu

Wiele osób uważa, że najlepsi i najlepiej zarabiający piłkarze wiodą życie pozbawione trosk i problemów. Wysokie kontrakty, lukratywne współprace reklamowe zapewniają przecież finansową wolność i życie w luksusie. Niestety, nawet najbogatszych zawodników może spotkać życiowa tragedia. Boleśnie przekonał się o tym Cristiano Ronaldo, który stracił syna. Jak do tego doszło? Czy rodzina otrząsnęła się po stracie malucha? Dowiesz się tego z naszego artykułu. 

Crisitiano Ronaldo stracił syna

Na narodziny bliźniąt znakomitego piłkarza czekała cała społeczność kibicowska od kiedy tylko przekazał on za pośrednictwem mediów, że jego partnerka Georgina Rodrigez oczekuje nie jednego, lecz dwójki maluchów.
Niestety, wydarzyła się tragedia. Chłopiec, któremu nadano imię Angel nie przeżył porodu. Miało to miejsce 18 kwietnia 2022 roku. Dzieci miały przyjść na świat w Londyńskiej klinice, nie zaś jak wcześniej spekuloano w Madrycie. W tym dniu Cristiano Ronaldo nie rozgrywał żadnego meczu, dlatego też mógł towarzyszyć Georginie. Z doniesień medialnych dowiadujemy się, że lekarze nalegali na cesarskie cięcie. Niestety, dla syna Cristiano Ronaldo operacja zakończyła się tragicznie, dziecko nie przeżyło porodu. Drugie z bliźniąt – dziewczynka Bella Esmeralda przeżyła i jest obecnie zdrowo rozwijającym się maluchem, który niesie pociechę w tej dramatycznej dla Cristiano sytuacji.

Ogromny ból po stracie

O tym, że Cristiano Ronaldo stracił syna dowiedzieliśmy się z mediów. Piłkarz wystosował bowiem oświadczenie, w którym napisał:

„Z ogromnym smutkiem musimy ogłosić, że nasz synek odszedł. To największy ból, jaki mogą czuć rodzice. Tylko narodziny naszej córeczki dają nam siłę, aby przeżyć ten moment z odrobiną nadziei i szczęścia. Chcemy podziękować lekarzom i pielęgniarkom za ich fachową opiekę oraz wsparcie. Jesteśmy wszyscy zdruzgotani tą stratą i uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności w tym bardzo trudnym czasie. Synku, jesteś naszym aniołkiem. Zawsze będziemy cię kochać”

Strata dziecka była dla Cristiano Ronaldo ogromnym ciosem. Po raz pierwszy w swojej karierze zrezygnował z udziału w meczu nie będąc kontuzjowanym. Również Georgina Rodrigez na jakiś czas odsunęła się od uczestnictwa w wydarzeniach oraz obecności w mediach społecznościowych. W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby śmierć dziecka Cristiano Ronaldo spowodowała u piłkarza depresję. 

Para ponownie zabrała głos pod koniec kwietnia informując, że nadal jest pogrążona w żałobie jednak cieszą się z faktu, że córka jest z nimi. Jeszcze raz podziękowali także za wsparcie, które było ogromne. Nawet kibice, którzy na co dzień nie przepadają za Cristiano i nie kibicują jego drużynie słali wyrazy wsparcia oraz pociechy. W niedługim czasie po tym Ronaldo wrócił do treningów i gry.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że Bella Esmeralda przeżyła i ma się dobrze. Nie jest ona jedynym dzieckiem Ronaldo. Piłkarz jest bowiem także ojcem jedenastoletniego Cristiano Juniora, czteroletnich bliźniąt Evy i Mateo oraz trzyletniej Alany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *