Agata Błaszczykowska – poznajmy żonę Kuby Błaszczykowskiego!

Kuba Błaszczykowski to jeden z najpopularniejszych piłkarzy w naszym kraju, o którym ostatnio jest bardzo głośno z powodu premiery filmu “Kuba”, który odpowiada o jego życiu. Błaszczykowski nie miał łatwego dzieciństwa, jednak udało mu się osiągnąć bardzo duży sukces. Nie od dziś wiadomo, że za każdym sukcesem mężczyzny w mniejszym lub większym stopniu stoi kobieta. Tak jest również w przypadku Kuby, który mógł liczyć na pełne wsparcie swojej żony Agaty. Kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Kuba Błaszczykowski – krótka historia kariery

Jakub Błaszczykowski, urodził się 14 grudnia 1985 roku w Truskolasach. Jego piłkarska droga rozpoczęła się w młodzieżowych klubach, takich jak Raków Częstochowa i Górnik Zabrze. Jednak to Wisła Kraków stała się miejscem, gdzie Kuba Błaszczykowski zaczął zdobywać uznanie. W latach 2005-2007 reprezentował barwy Wisły, a jego umiejętności na boisku przyciągnęły uwagę europejskich klubów.

Najważniejszym etapem w jego karierze była Borussia Dortmund. W latach 2007–2016 Kuba grał w niemieckim klubie, zdobywając mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i Superpuchar Niemiec. Jego szybkość, technika i zaangażowanie na boisku uczyniły go ulubieńcem kibiców.

W międzyczasie Kuba Błaszczykowski reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Był kapitanem drużyny narodowej w latach 2010-2014. Wziął udział w Mistrzostwach Świata 2018 oraz Mistrzostwach Europy 2012 i 2016. Jego 109 występów w reprezentacji Polski uczyniły go jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w historii naszego kraju.

Po latach gry za granicą Kuba powrócił do Wisły Kraków, gdzie kontynuował swoją piłkarską przygodę. Jego serce zawsze pozostało związane z Polską, a teraz miał okazję grać dla swojego ukochanego klubu.

Agata Błaszczykowska – jedna z najbardziej tajemniczych WAGs.

Część żon i partnerek piłkarzy wykorzystuje ich sławę i rozpoznawalność by budować własne kariery w show biznesie. Chętnie pokazują się na ściankach czy udzielają wywiadów. W przypadku Agaty Błaszczykowskiej sprawa wygląda nieco inaczej. Choć towarzyszyła swojemu mężowi na premierze filmu “Kuba” zachwycają urodą i zjawiskową czerwoną suknią na co dzień raczej stroni od kontaktu z mediami. Dlatego też na jej temat nie znajdziemy zbyt wielu informacji. 

Udało nam się ustalić, że Agata Błaszczykowska urodziła się urodziła się 15 czerwca 1988 roku. Jej panieńskie nazwisko to Gołaszewska. Pochodzi z Częstochowy. Obecnie kobieta ma więc niespełna 36 lat. Jest matką trójki dzieci i realizuje się zajmując się domem oraz wspierając swojego znanego męża. Jak sama mówi:

“Wiedziałam, na co się decyduję, wychodząc za Kubę. Taka jest nasza rola: siedzieć w domu, grzecznie, dzielnie czekać na męża i wspierać go w każdej sytuacji. Nie jest lekko, ale takie życie ma swoje plusy i minusy.”

Ważnym elementem jej codzienności jest również działalność charytatywna. Aktywnie angażuje się w prowadzenie fundacji “Ludzki Gest”, którą założył jej małżonek.

Agata Błaszczykowska dba o swoją prywatność. Nie tylko niechętnie udziela wywiadów czy pojawia się na publicznych wydarzeniach ale również nie prowadzi swoich social mediów. Na swoim profilu na Instagramie ma zaledwie jedną fotografię. 

Agata i Kuba Błaszczykowscy – historia związku

Agata i Kuba Błaszczykowscy poznali się w 2005 roku. Kuba Błaszczykowski grał wtedy dla Wisły Kraków, a jego przyszła żona uczęszczała do liceum ogólnokształcącego gdzie rozszerzała język angielski. Udało im się poznać dzięki  wspólnemu znajomemu. Kuba wylatywał wówczas na obóz szkoleniowy do Cypru. Mimo to od razu między nimi zaiskrzyło a po powrocie zawodnika zdecydowali się na bycie razem. Zaledwie dla lata później para zaręczyła się. 

Po zaręczynach para wyprowadziła się do Dortmundu. Na ślub zdecydowali się w 2010 roku. Sakramentalne “tak” wypowiedzieli w niewielkim, urokliwym kościółku znajdującym się nieopodal Ustronia. Na przyjęciu weselnym bawiło się wraz z nimi aż 200 osób. Dziś para tworzy bardzo zgrane i udane małżeństwo, które bardzo kocha się i szanuje. Kuba Błaszczykowski mówi o żonie:

“Mam bardzo mądrą, wyrozumiałą żonę, która świetnie rozumie naszą sytuację. Wie, że gram na wysokim poziomie i do każdego meczu muszę być przygotowany na 100 proc., a to zabiera czas. Jestem jej za to bardzo wdzięczny.”

Dzieci Kuby i Agaty Błaszczykowskich 

Agata Błaszczykowska i jej mąż Kuba są spełnionymi rodzicami trójki dzieci. Pierwsze dziecko pojawiło się na świecie w 2011 roku. Była to córeczka Oliwia. Druga z córek, nosząca imię Lena urodziła się trzy lata później. Para doczekała się także narodzin syna. Fabian, bo takie nosi imię chłopiec urodził się w 2019 roku. Para stara się dbać o prywatność swoich pociech, w sieci znajdują się tylko nieliczne fotografie maluchów. Agata Błaszczykowska może liczyć na pełne wsparcie swojego męża. Jak sama mówi: 

“Sprawdza się w tej roli świetnie. Jest bardzo czułym, a do tego strasznie cierpliwym ojcem. Bardzo mnie to zdziwiło, bo wcześniej nie był zbyt cierpliwym człowiekiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *