Lamine Yamal: „To najważniejszy mecz w mojej karierze” przed półfinałem MŚ 2026 z Francją

Skrzydłowy Barcelony Lamine Yamal podkreślił, że półfinał Mundialu 2026 przeciwko Francji będzie najważniejszym meczem w jego dotychczasowej karierze. Zawodnik zapewnił, że nie odczuwa presji, przyjmując wyzwanie i deklarując pełne zaangażowanie dla dobra drużyny.

Yamal: brak strachu, pełne zaangażowanie

Lamine Yamal zaznaczył, że nie martwi się o zdobywanie goli, chociaż zawsze jest to coś szczególnego, gdy strzelasz w takim spotkaniu. „Oczywiście przyjmuję wyzwanie. Gram tak, jak potrafię. Nigdy nie zagram ani lepiej, ani gorzej. Zawsze daję z siebie maksimum i jestem do dyspozycji drużyny. Kiedy dajesz wszystko od siebie, nie odczuwasz presji” – powiedział Yamal.

Zapytany, czy boi się Francji, odpowiedział: „Zapytano mnie, czy się boję Francji i powiedziałem: nie”. Odwołał się też do słów Koundé: „Tak jak powiedział Koundé, futbol trzeba brać takim, jaki jest. I to tyle”.

Przekonanie przed meczem

Yamal dodał, że to najważniejsze spotkanie w jego karierze i że cała drużyna jest podekscytowana. „Nie odczuwam presji. Mówicie, że nie jestem w najlepszej formie, więc nie powinniście oczekiwać niczego ode mnie. Ale wierzę, że jutro wszystko się ułoży. Jestem pewien, że jutrzejszy dzień będzie wyjątkowy” – wyraził przekonanie skrzydłowy.

Refleksje pozaboiskowe

Reprezentant Hiszpanii podkreślił również, że piłka nożna dała mu rozpoznawalność w różnych miejscach, podając przykład Chattanooga. „Jestem dumny z tego, co osiągnąłem. W życiu są rzeczy dużo bardziej skomplikowane niż jeden mecz piłkarski. Po spotkaniu każdy będzie kontynuował swoje życie” – zauważył Yamal.

O swoim bracie powiedział: „Mój brat? On nie zdaje sobie sprawy, co się dzieje. Robi to samo w domu, a kiedy kamera go pokaże, robi głupoty. Lubię, że ludzie go lubią. Bawi mnie oglądać go na ekranie” – dodał zawodnik.

De la Fuente: narzucić nasz styl gry

Selekcjoner De la Fuente podkreślił, że kluczowe będzie narzucenie własnego stylu gry. „Ważne jest, abyśmy narzucili nasz styl gry” – stwierdził trener, wskazując na istotę taktycznego podejścia przed starciem z Francją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.